Premjers un zinātnieki apspriedīs Nacionālās inovācijas sistēmu 0
Ekonomikas ministrija informēs padomes dalībniekus par Nacionālās inovācijas sistēmas pilnveidošanas programmas izstrādes progresu. "Inovācijas sistēma vieno vairākus savstarpējas mijiedarbes procesus, tostarp izglītību, pētniecību un jauno produktu attīstību, tehnoloģiju pārnesi un rezultātu komercializāciju un valorizāciju ar mērķi panākt pozitīvu sociālekonomisku efektu sabiedrības dzīves kvalitātes augšupejai. Nacionālās inovācijas sistēmas pilnveides būtība ir optimizēt normatīvo un uzņēmējdarbības vidi, motivēt pētniecību un biznesu inovatīvām darbībām un panākt resursu efektīvu izmantošanu, kā arī stiprināt iesaistīto pušu aktīvu sadarbību visos kopējā procesa posmos," skaidroja Ministru kabinetā.
Padome uzklausīs arī informāciju par iesācējuzņēmumu (start-up) esošo pieredzi, attīstības iespējām un ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības mērķu sasniegšanā. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar iesācējuzņēmumu attīstības pašreizējo situāciju Latvijā un Baltijas valstu mērogā, konkrētiem veiksmīgiem piemēriem Latvijā un izvirzītajiem attīstības mērķiem, lai sekmētu inovatīvu biznesa ideju īstenošanu praksē un valsts ekonomisko attīstību.
Savukārt padomes noslēgumā klātesošie uzklausīs Veselības ministrijas ziņojumu par veselības nozares pētniecības attīstības mērķiem un perspektīvām tādās medicīnas jomās kā biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, biofarmācija un biotehnoloģijas. Veselības nozares pētniecības attīstībai ir izšķiroši svarīga šādu prioritāšu īstenošana: inovatīvu tehnoloģiju izmantošana iedzīvotāju veselības un tās pieejamības uzlabošanā, starptautiska līmeņa pētniecības stiprināšana, inovatīvu preču un pakalpojumu radīšana un to eksportspējas palielināšana, kā arī pētniecības un inovāciju resursu koncentrēšana jomās ar vislielāko zināšanu potenciālu.
Latvijas Pētniecības un inovācijas stratēģiskā padome ir Ministru prezidenta vadīta koleģiāla un koordinējoša institūcija, kas izveidota ar mērķi nodrošināt saskaņotu starpinstitūciju sadarbību un īstenot sekmīgu pētniecības, tehnoloģiju attīstības un inovācijas politiku, kā arī Viedās specializācijas stratēģijas ieviešanu un uzraudzību.