Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par slepkavību pastiprinošos apstākļos, sadalot cilvēka ķermeni 0

Ceturtdiena, 18 jan 2024, 09:17 Versija drukāšanai

Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par slepkavību pastiprinošos apstākļos, sadalot cilvēka ķermeni

Pagājušonedēļ Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par kāda vīrieša slepkavību pastiprinošos apstākļos, kad mirušā ķermeni sadalīja daļās, ievietoja ar ķieģeļiem piepildītās somās un iemeta Daugavā. 


Kriminālprocesa materiāli nodoti Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu – 1965. gadā dzimušu vīrieti. Viņam tiek inkriminēta slepkavība pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un pēc tās izdarīta līķa apgānīšana. Persona aizvien atrodas apcietinājumā.

 

Jau ziņots, ka 2023. gada 27. maijā Augšdaugavas novadā, Nīcgales pagastā Daugavas krastā tika atrasta kāda vīrieša galva, 10. jūnijā netālu no iepriekšējās vietas Daugavā tika atrastas divas kājas, savukārt vēl pēc kāda laika – 28. jūnijā Augšdaugavas novadā, Līksnas pagastā Daugavā tika atrasts vīrieša rumpis bez galvas, kājām un rokām, bet ar redzamiem miesas bojājumiem. Valsts policijā tika sākts kriminālprocess un izmeklēšana.

 

Veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, kā arī nepieciešamās ekspertīzes, noskaidrots, ka mirušais ir kāds 1959. gadā dzimis vīrietis. Turpinot izmeklēšanu Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas 24. augustā aizdomās par izdarīto noziedzīgo nodarījumu aizturēja 1965. gadā dzimušu vīrieti. Jāatzīmē, ka vīrietis agrāk bija tiesāts par slepkavību pastiprinošos apstākļos, kā arī par vidēji smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

 

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka 2023. gada 9. maijā Augšdaugavas novadā, Vabolē kopīgās alkohola lietošanas laikā notika konflikts starp cietušo un 1965. gadā dzimušu vīrieti. Konflikta laikā 1965. gadā dzimis vīrietis izdarīja vairākus dūrienus un sitienus ar nazi 1959. gadā dzimušam vīrietim, kuru rezultātā iestājās viņa nāve. Iespējamā vainīgā persona arī mēģinājusi slēpt pastrādāto noziegumu – vīrietis ar nazi sadalīja ķermeni daļās, ievietoja ar ķieģeļiem piepildītās somās un iemeta Daugavā.

 

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, 9. janvārī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu.

 

Vīrietis aizvien atrodas apcietinājumā, kas viņam tika piemērots kā drošības līdzeklis.

 

Par notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta ceturtā un piektā punkta, par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un pēc tās izdarīta līķa apgānīšana. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Autors:Grani.lv
Foto:Valsts policija

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti