Pabriks: NATO Varšavas lēmums signalizē Krievijai: "Ne soli tuvāk!" 0

Pirmdiena, 11 jūl 2016, 08:24 Versija drukāšanai

Pabriks: NATO Varšavas lēmums signalizē Krievijai: "Ne soli tuvāk!"
NATO samitā Varšavā pieņemtais lēmums par bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā signalizē Krievijai: "Ne soli tuvāk!", Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks.


Politiķis norādīja, ka NATO atgriezies pie pamatiem un garantējis to, ka alianses vienošanās 5.pants ir realitāte. Pēc viņa teiktā, Latvijas ir sasniegusi vēsturisku pagriezienu, jo iepriekš neviens neticēja, ka mūsu valsts varētu dabūt pastāvīgu NATO palīdzību.

 

Pabriks teica, ka joprojām aizsardzības nozarē ir daudz izaicinājumu, piemēram, ir jāstrādā pie tā, ka Eiropas dalībvalstis vairāk atvēl aizsardzībai no sava budžeta.

 

Atbildot uz jautājumu par to, kāda varētu būt Krievijas reakcija uz Varšavā pieņemto lēmumu, Pabriks norādīja, ka Krievija mēģinās izmantot šo lēmumu savās interesēs, tomēr NATO ar to rēķinās.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Varšavā piektdien un sestdien notika NATO samits, kura laikā tika pieņemti lēmumi par daudznacionālu bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā, lai tādējādi atturētu Krieviju no iespējamas agresijas.

 

Jaunais NATO atturēšanas un drošības garantēšanas koncepts paredz to, ka bataljona vadošā valsts reģionā atradīsies pastāvīgi. Savukārt karavīri - gan bataljona vadošās valsts, gan arī to valstu, kas vēlēsies vienībā piedalīties, uzturēsies uz rotācijas principa. Sagaidāms, ka valstis varēs pašas noteikt savu rotācijas periodu.

 

Samitā piedalījās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, kā arī citi mūsu valsts delegācijas pārstāvji.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti