Produkti, ko nevajadzētu ēst vēlu vakarā 0
Neatkarīgi no tā, vai centies ieturēt veselīga dzīvesveida ēdienkarti vai centies novērst to, ka, ejot gulēt, nenomoka kuņģa dedzināšana, ir produkti, kurus noteikti nevajadzētu ēst vai dzert stundu vai pat ilgāk, pirms dodies pie miera. Kāds tad ir nevēlamo produktu saraksts?
Piens
Pat ja piens ir viens no veselīgākajiem dzērieniem, kas bagāts ar olbaltumvielām un kalciju, to nevajadzētu dzert pirms gulētiešanas. Tā kā pienā ir laktoze, kas ir cukurs, izdzerot glāzi piena pirms gulētiešanas, panāksi vien to, ka gremošanas sistēma darbosies pilnā sparā, lai pārstrādātu dzērienu. Tas līdz ar to novedīs pie tā, ka miegs būs traucēts.
Ja pirms gulētiešanas slāpst, piena vietā labāk izvēlēties ūdeni vai nomierinošu zāļu tēju. Tā aizstās iemidzinošo piena un medus kombināciju.
Šokolāde
Dievišķais gardums, kas pagatavots no kakao pupiņām – šokolāde. Arī šo saldumu pavisam noteikti nevajadzētu ēst pirms gulētiešanas. Ne tikai tāpēc, ka šokolādes sastāvā ir cukurs, bet arī tāpēc, ka tā satur kofeīnu.
Šokolādes ēšana pirms miega pavisam noteikti nepalīdzēs cīnīties ar liekajām kalorijām, kā arī tās uzmundrinošais efekts nomāks miegainību, ko ir tikai dabiski izjust vēlā vakarā. Labāk atstāt našķošanos ar šokolādi tām reizēm, kad nepieciešama enerģija.
Makaroni
Ar ogļhidrātiem bagātās makaronu vakariņu maltītes arī nav ieteicams ēst tad, ja pēc neilga laika posies gulētiešanai. Vēlu vakarā apēstās šāda tipa maltītes ir tas, kas veicina aptaukošanos, jo uzkrājas problēmzonās. Mazāku ļaunumu makaroni nodarīs tad, ja to maltītes tiks ieturētas pusdienās vai agrās vakariņās, ap pulksten sešiem.
Ja vakariņas paredzētas ļoti vēlu, makaronu vietā izvēlies dārzeņus. Piemēram, spageti var pagatavot arī no īpašā spageti ķirbja. Vai arī vienkārši izvēlēties tvaicētus dārzeņus, kas organismam un miegam nodarīs mazāku ļaunumu.
Čili
Pat ja asais čili pipars ir viens no veselīgākajiem ēdiena garšas pastiprinātājiem, vēlām vakariņām to labāk neizvēlēties. Tā kā čili ir ass, tas var ne tikai likt asinīm riņķot un padarīt nemierīgu, bet arī dedzināt kuņģi. Un mirklī, kad drīz jādodas pie miera, labāk neriskēt.
Ja vakariņās gribas ko sildošu un pikantu, tad laba alternatīva būs dārzeņu zupas. Sātīgumam zupai var pievienot dažas garneles. Garnelēs būs organismam vajadzīgie proteīni, kas jo īpaši noderēs tiem, kas nodarbojas ar regulārām fiziskajām aktivitātēm.
Augļu sulas
Ja ir dedzīga vēlme remdēt vakara slāpes ar augļu vai ogu sulu, labāk no šīs domas atteikties. Apelsīnu, vīnogu, ābolu un citās sulās ir ļoti daudz cukura. Atkal – vakaram nepiemērotie enerģijas veicinātāji.
Ja kāre pēc augļiem vai ogām ir neizmērojama, tad labāk tos notiesāt nelielā porcijā un svaigus. Ideālā gadījumā – ar nelielu daudzumu vājpiena biezpienu vai jogurtu. Biezpienu gremošanas sistēma pārstrādās lēni, tāpēc arī naktsmiers nebūs traucēts.
Gaļa
Pat ja vakarā ļoti kārojas kādu kotleti vai cūkgaļas karbonādi, nav ieteicams sarkano gaļu ēst vēlu un lielās porcijās. Tā kā gaļa satur daudz proteīnu, organismam ir vajadzīgs lielāks enerģijas daudzums, lai to pārstrādātu. Un tas noved pie tā, ka kuņģī ir ne tikai smaguma sajūta, bet moka bezmiegs, jo pirms gulētiešanas ēsta branga gaļas maltīte.
Ja bez gaļas grūti dzīvot, tad vēlākās vakariņu reizēs labāk iztikt ar nelielām gaļas porcijām. Gaļas daudzumam nevajadzētu pārsniegt 50 gramus – tā būsi drošs, ka, apguļoties gultā, gremošana organismā noritēs mierīgi. Sarkanās gaļas vietā ieteicams arī izvēlēties veselīgāko tītara gaļu.
Raksta tapšanā izmantota informācija no portāliem "Eatingwell.com", "Bodybuilding.com" un grāmatas "Overcoming Night Eating Syndrome: A Step-by-step Guide to Breaking the Cycle" (Kelly Allison).
Autors: | DELFI |
Foto: | freeimages.com |