Kā atgūt gara možumu
Lavanda savu vērtīgo īpašību dēļ godā celta jau ilgi pirms mūsu ēras – arī senie grieķi un vēlāk romieši mazgājās vannās ar lavandas piedevu, lai nomierinātu prātu, atjaunotu enerģiju un atsvaidzinātos (ir versija, ka lavandas nosaukums cēlies no latīņu lava – mazgāties). Lavandas eļļa veicina ādas atjaunošanos, savukārt ziedus pielieto dažādiem smaržīgiem drogu maisījumiem telpu gaisa aromatizēšanai, tos mēdz izmantot arī spilvenos – pret pārpūli, bezmiegu.
Labvēlīgi organismu ietekmēs, harmonizēs un relaksēs masāžas ar uzsildītiem augu maisiņiem. Ar augu maisījumiem pildīti maisiņi ādai piešķir tvirtumu un reģenerē, nogurušam ķermenim dod enerģiju. Maisījumu var pagatavot pats, izmantojot savus iemīļotos aromātus.
Gulēšana klubkrēslā vis nav tas labākais ķermeņa un prāta atslābināšanas veids. Daudz labāka ir – pārsteigums! – sēdēšana uz grīdas, turku pozā sakrustotām kājām. Turku pozā ķermenis atrodas gan fiziskā, gan emocionālā līdzsvarā, atbrīvojas arī prāts. Turklāt šādā stāvoklī labāk darbojas visi ķermeņa apakšējie orgāni. Jāsēž nav ilgi – pietiks ar 5–10 minūtēm, vislabāk – pēcpusdienā vai vakarā.
Ko ēst, lai attīrītu organismu
Pēcsvētku laikā ir vērts pievērst uzmanību dabiskiem produktiem, kas attīra organismu spēcīgāk par jebkurām zālēm un tāpēc ir nekaitīgi.
Sarkanās bietes ir visspēcīgākais organisma attīrītājs, kas aug mūsu platuma grādos. To sastāvā esošā celuloze, varš, fosfors un C vitamīns uzlabo gremošanu, iznīcina pūšanas baktērijas zarnās, savukārt betaīns liek aknām ātrāk atbrīvoties no toksīniem. Derēs arī skaistumam: bietes dos ķermenim folskābi, kas palīdzēs veidot jaunas šūnas, un kvarcu, kas uzlabos ādas, matu un nagu stāvokli. Spied sulu vai gatavo salātus – tas viss nāks veselībai par labu!
Kāpostos ir liels daudzums šķiedrvielu, kas izvada no organisma smagos metālus un toksīnus. Kāposti satur organiskajās skābes, stabilizē zarnu mikrofloru un pozitīvi ietekmē gremošanas traktu. Ieteicams lietot svaigā veidā vai dzert sulu.
Ķiploka daiviņā ir vairāk nekā 400 dažādu organismam vēlamu vielu, kas attīra asinsvadus un samazina holesterīna līmeni asinīs. Veselībai vislabāk ieteicams svaigā veidā. Specifisko smaku pēc tā lietošanas apkarot palīdzēs svaigi pētersīļi.
Āboli, pateicoties pektīniem un šķiedrvielām, stabilizē visu gremošanas sistēmas darbību. Tie palīdz izstrādāt kuņģa sulu un atbrīvo no aizcietējumiem. Visefektīvāk tie, protams, "darbosies" svaigā veidā. Un noteikti nemizoti!
Avokado satur ir daudz glutanīna, kas atvieglo aknu darbību, stabilizē holesterīna līmeni asinīs, palīdz gremošanas procesiem un apgādā organisma ar skābekli. Noderēs gan svaigā veidā – salātos vai uz maizītes, gan arī eļļa ēdienu piedevās.