Pieci knifiņi, kā neļaut treniņam kļūt garlaicīgam 0

Pirmdiena, 21 mar 2016, 08:36 Versija drukāšanai

Pieci knifiņi, kā neļaut treniņam kļūt garlaicīgam
Ļoti daudzi ar sportiskajām aktivitātēm nodarbojas kampaņveidīgi. Apņēmības pilni uzlabot veselību vai fizisko formu, pievēršas kādam izkustēšanās veidam, kādu laiku ar to aktīvi nodarbojas, ļoti bieži tas tiešām iepatīkas un sagādā prieku, bet pienāk brīdis, kad iestājas rutīna un cilvēks sāk atrast dažnedažādus aizbildinājumus, lai izkustēšanos atkal un atkal atliktu. Viss beidzas ar to, ka sportošanai tiek atmests ar roku. Līdz nākamajai apņemšanās reizei. Tomēr tā tam nevajadzētu būt.


Portāls Health.com piedāvā piecus knifiņus, kā novērst garlaicības un rutīnas iestāšanos. To autore ir fitnesa trenere Dženifera Koena (Jennifer Cohen) no Losandželosas (ASV).

 

1. Ievies ko jaunu ik pēc sešām nedēļām

 

Izmaiņas treniņa plānā palīdzēs tev vispusīgāk attīstīt ķermeni un sadedzināt vairāk kaloriju, kā arī ienest jaunas vēsmas treniņā un neļaut rutīnai piezagties. Neuztraucies, tas nenozīmē, ka treniņa plāns jāmaina pilnībā. Iekļauj tajā dažus jaunus vingrojumus vai maini atkārtojumu skaitu. Ar šādām vienkāršām izmaiņām būs gana, lai kļūtu atkal interesanti.

 

2. Izveido lielisku mūzikas izlasi

 

Visticamāk, iecienītāko dziesmu disks tev jau ir. Bet būsim atklāti – jebkurš skaņdarbs, lai cik ļoti tas patiktu, pēc dažām nedēļām (vai mēnešiem) sāk jau mazliet apnikt. Ja izveidosi jaunu iecienītāko dziesmu izlasi, tas var dot treniņam jaunu jaudu. Ieraksti jaunākās dziesmas, kas tev iepatikušās, un pievieno arī pa kādam vecākam iecienītam gabalam. Ir jauki treniņa laikā dzirdēt pa kādam nostalģiskas jūtas raisošam gabalam.

 

3. Maini ierasto maršrutu

 

Ja esi trenažieru zāles piekritējs, vienu un to pašu trenažieru izmantošana vienā un tajā pašā secībā ir ātrs ceļš uz garlaicību. Vai vienmēr sāc ar kardiotrenažieri? Aizej sākumā pacilā hanteles. Vai – nomaini eliptisko trenažieri pret velotrenažieri.

 

Ja esi skrējējs, pamaini maršrutu. Ja tuvākā apkārtne jau izskraidīta krustu šķērsu, aizbrauc uz kaimiņu rajonu vai parku.

 

4. Aicini piebiedroties draugu

 

Nereti gadās, ka, ierādot citam savu izkustēšanās veidu un stāstot par tā jaukumu, arī pašam atgriežas aizrautība. Vismaz jautrāku un interesantāku laba drauga kompānija treniņu padarīs pilnīgi noteikti.

 

5. Pamēģini kaut ko pavisam jaunu

 

Kad sportiskā aktivitāte tev ir pilnīgi apnikusi, nebaidies no jauniem eksperimentiem. Ja jau sen prāto, ka būtu labi izmēģināt kādu citu nodarbību vai sporta kubu, šis ir īstais laiks, lai to darītu. Pilnīgi iespējams, ka tevi aizraus kaut kas tāds, ko nekad nebūtu iztēlojies kā savu iecienītāko nodarbi.

0
Autors:rutks.lv
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti