Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolā aizvadīta tikšanās ar autoru Arno Jundzi 0

Svētdiena, 04 nov 2018, 10:35 Versija drukāšanai

Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolā aizvadīta tikšanās ar autoru Arno Jundzi

Nupat Daugavpilī viesojies latviešu rakstnieks Arno Jundze, lai iepazīstinātu daugavpiliešus ar savu romānu “Sarkanais dzīvsudrabs”, kurš 2017. gadā iznāca apgāda “Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”.


Arno Jundzes jaunākā romāna “Sarkanais dzīvsudrabs” darbība risinās pavisam nesenā pagātnē – 90. gadu Latvijā īsi pēc neatkarības atgūšanas. Tas ir kardinālu pārmaiņu laiks, kad strauji brūk vecā iekārta un tās vietā veidojas jauna valsts un sabiedrība. To sarežģītais tapšanas ceļš lielai daļai kļūst par nopietnu pārbaudījumu, rūpēm par izdzīvošanu jaunajos apstākļos noliekot smagu izvēļu priekšā un sašķiebjot ne vienu vien morāles kompasu. Vēstījuma dinamisko ritmu veido pamīšus izkārtotas vienkāršu Latvijas ļaužu dzīves epizodes, kas risinās uz valstiski nozīmīgu notikumu fona, sākot ar 1989./ 90. gada jaungada nakti un noslēdzoties uz jaunas tūkstošgades sliekšņa. Sapņi un cerības, sasniegumi un vilšanās spilgtā Latvijas nesenās pagātnes mozaīkā, kurā savu krāsas akcentu dod arī noslēpumiem apvītais “sarkanais dzīvsudrabs”.

 

Viens no pirmajiem fragmentiem, par kuru autors iedomājies, bijis par ASV prezidenta Bila Klintona vizītes laikā Rīgā, kad viņi iet pie Brīvības pieminekļa, viņiem priekšā izskrien kails vīrietis, un šis fragments galu galā iekļauts grāmatā “Sarkanais dzīvsudrabs”.

 

Arno Jundze ir viens no šobrīd aktuālākajiem latviešu prozaiķiem, kas guvis plašu popularitāti kā rakstnieks un kultūras žurnālists un kopš 2015. gada ieņem arī Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāja posteni, taču deviņdesmitie gadi, kas ir grāmatas “Sarkanais dzīvsudrabs” fokusā, arī tās autoram bijuši piesātināti ar dažāda veida dzīves pieredzi. Arno Jundze intervijā arī atzina, ka Latvija kopš deviņdesmitajiem gadiem ir ļoti mainījusies – sabiedrība ir kļuvusi brīvāka, atvērtāka, tai ir pasaules pieredze un daudz kritiskāka domāšana. Ar autoru šajā reizē bija iespēja iepazīties ne vien Latgales Centrālās bibliotēkas lasītājiem, bet arī Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas skolēniem, kas pasākuma laikā dzīvi sekoja līdzi autora stāstījumam un noteikti arī tika iedvesmoti uzzināt vairāk par 90. gadu norisēm Latvijā, kas ir audzēkņu vecāku jaunības laiks.

 

Nākamā Latgales centrālās bibliotēkas tikšanās reize ar autoru Paulu Bankovski būs dāvana daugavpiliešiem valsts svētkos, jo tā notiks patriotu nedēļā, 15. novembrī, kad interesentiem būs iespēja tuvāk iepazīties ar grāmatu “Astoņpadsmit”, kurā atklājas ar Latvijas valsts dibināšanu saistīti notikumi.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti