Rudenī Daugavpili atkal apmeklēs populāri latviešu rakstnieki 0

Trešdiena, 13 jūn 2018, 14:43 Versija drukāšanai

Rudenī Daugavpili atkal apmeklēs populāri latviešu rakstnieki
Latgales Centrālā bibliotēka ir ieguvusi Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ilgtermiņa projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” ceturtās kārtas īstenošanai (piesaistītais finansējums – EUR 625). Projekta ietvaros no šī gada septembra līdz decembrim Daugavpils publiskajās bibliotēkās tiks rīkotas desmit lasītāju tikšanās ar pieciem latviešu rakstniekiem – Andri Akmentiņu, Gunti Bereli, Arno Jundzi, Paulu Bankovski un Māru Zālīti.


Ilgtermiņa projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” ceturtā kārta turpina piedāvāt daugavpiliešiem tikšanās ar populāriem latviešu rakstniekiem, sniedzot lielisku iespēju veidot dzīvu saikni starp grāmatu, rakstnieku un lasītāju. Tikšanās notiek ne vien Latgales Centrālajā bibliotēkā, bet arī mikrorajonos (bibliotēkas filiālēs un izglītības iestādēs), kas dara tās pieejamas daudz plašākam interesentu lokam, arī skolu jaunatnei. Visas tikšanās publikai tiek piedāvātas bez maksas.

 

Līdzšinējo trīs gadu laikā projekta ietvaros Daugavpilī ir pabijusi vesela plejāde lielisku latviešu rakstnieku un dzejnieku. Projekta pirmajā kārtā ar lasītājiem tikās Inese Zandere, Valdis Rūmnieks, Ieva Samauska, Uldis Auseklis, Inga Žolude. Otrajā kārtā pilsētā paviesojās Eva Mārtuža, Māra Cielēna, Ilmārs Šlāpins, Inga Gaile un Gundega Repše. Savukārt pērn uz Daugavpili tika aicināti Māris Bērziņš, Nora Ikstena, Andra Manfelde, Osvalds Zebris un Inga Ābele.

 

Dažu pēdējo gadu laikā projekts akcentēti pievēršas apgāda “Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” autoriem. Šis lēmums pieņemts apzināti, analizējot pieprasījumu pēc latviešu oriģinālliteratūras pilsētas bibliotēkās un grāmatnīcās. Redzams, ka vislielāko lasītāju interesi Latvijas valsts simtgades gaidās nemainīgi piesaista tieši Latvijas 20. gadsimta vēsturei veltīti darbi. Atbildot uz šo pieprasījumu, arī projekta ceturtajā kārtā uzrunāti četri rakstnieki, kas publicējuši darbus apgāda “Dienas Grāmata” simtgades romānu sērijā. Tie ir Andris Akmentiņš (“Skolotāji”), Guntis Berelis (“Vārdiem nebija vietas”), Arno Jundze (“Sarkanais dzīvsudrabs”) un Pauls Bankovskis (“18”). Šiem autoriem pievienojas dzejniece, dramaturģe un prozaiķe Māra Zālīte. Viņa apgādā “Dienas Grāmata” šogad izdevusi bērnības atmiņās balstītu romānu “Paradīzes putni”, kurš veidots kā turpinājums autores pirmajam lielajam prozas darbam – autobiogrāfiskajam romānam “Pieci pirksti”.

 

Visas projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” ceturtajā kārtā aptvertās grāmatas ir pieejamas Latgales Centrālās bibliotēkas krājumā. Ikviens, kurš vēlēsies tās izlasīt vai atkārtoti pārlasīt pirms rakstnieku ierašanās Daugavpilī šī gada rudenī, ir laipni gaidīts Latgales Centrālajā bibliotēkā vai mūsu filiālēs. Grāmatas aicinām meklēt bibliotēku plauktos un elektroniskajā katalogā vai arī jautāt bibliotekāram.

 

Pirmie projekta ceturtās kārtas pasākumi notiks jau 28. septembrī Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālē Pārdaugavas bibliotēkā. To gaitā ar savu romānu “Skolotāji” iepazīstinās rakstnieks, dzejnieks un dziesminieks Andris Akmentiņš. Šis romāns noslēdz apgāda “Dienas Grāmata” 13 romānu ciklu “Mēs. Latvija, XX gadsimts”, kurā rakstnieki reflektē par Latvijas 20. gadsimta vēstures līkločiem. Savā grāmatā Akmentiņš pievēršas pagājušā gadsimta 50. un 60. gadiem jeb tā dēvētajam Hruščova atkusnim, šo pretrunīgo laiku tēlojot caur vienkāršu lauku skolotāju dzīves prizmu.

Projekts tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

 

Rudenī Daugavpili atkal apmeklēs populāri latviešu rakstnieki


0
Autors:Latgales Centrālā bibliotēka
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti