LCB jau ceturto gadu aicina lasītājus uz tikšanos ar grāmatu autoriem 0

Pirmdiena, 01 okt 2018, 10:11 Versija drukāšanai

LCB jau ceturto gadu aicina lasītājus uz tikšanos ar grāmatu autoriem

Latgales Centrālajā bibliotēka šogad turpina realizēt valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto projektu "Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī". Šogad lasītājiem būs iespēja satikt kopumā 5 autorus, 4 no kuriem grāmatu autori sērijai “Mēs. Latvija, XX gadsimts”: Andris Akmentiņš ("Skolotāji"), Guntis Berelis ("Vārdiem nebija vietas"), Arno Jundze "Sarkanais dzīvsudrabs" un Pauls Bankovskis "18". savukārt decembrī lasītājiem būs iespēja iepazīt autori Ingunu Ullu Cepīti un viņas romānu “Ulsiks”. Autori tikšanās reizēm izvēlēti atbilstoši Latvijas simtgades svinību tematikai, un nupat aizvadīta tikšanās ar dzejnieku, rakstnieku un dziesminieku Andri Akmentiņu.


Lasītāju atsaucība piedalīties pasākumā ar katru gadu augot, tādēļ parasti ar autoru tiek rīkotas divas tikšanās – gan Latgales Centrālās bibliotēkas galvenajā ēkā, gan tās filiālēs vai mācību iestādēs, kuras izrādījušas interesi tikties ar konkrēto autoru. Nupat aizvadīta pirmā šī gada tikšanās ar dzejnieku, rakstnieku un dziesminieku Andris Akmentiņš, kas klātesošos iepazīstināja ar savu romānu "Skolotāji". Kā smej pats autors, tas ir viņa pirmais izdotais no trīs uzrakstītajiem romāniem, un trenējies šim darbam Andris Akmentiņš ir jau 20 gadus.

 

Grāmata sastāv no 4 skolotāju dažādu skolotāju grāmatām, katra no kurām atklāj dažādos pedagogu raksturus un skatījumu gan uz sevi, gan uz laikmetu. Kā norāda pats autors, šis laika posms viņam ir tuvs, jo tas bijis viņa vecāku jaunības laiks. Arī skolotāja tēls, caur kuru atklājas arī vēsturiskā laikmeta iezīmes un pretrunas, izvēlēts tādēļ, ka Andra Akmentiņa vecāki bijuši skolotāji. Tikšanās reizē autors izteica frāzi, ka vecos skolotājus jau droši var vilkt uz mežu ragavās, jo tur neviens viņu neēdīšot – sākumā skolotājs sāks meža zvērus mācīt, kā tas pareizi jāapēd. Savs redzējums autoram ir arī par pedagogiem mūsdienu skolās un viņu funkciju maiņu, uzsverot to, ka izglītība un skola nav patēriņa preci un tā to uztvert nedrīkst ne valstiskā, ne skolas iekšējā līmenī.

 

Projekts "Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī" turpināsies līdz pat decembrim, piedāvājot satikties citiem sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" autoriem, un nākamā tikšanās paredzēta jau 16. oktobrī ar autoru Gunti Bereli, kas lasītājiem stāstīs par savu romānu “Vārdiem nebija vietas”.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti