LCB jau ceturto gadu aicina lasītājus uz tikšanos ar grāmatu autoriem 0

Pirmdiena, 01 okt 2018, 10:11 Versija drukāšanai

LCB jau ceturto gadu aicina lasītājus uz tikšanos ar grāmatu autoriem

Latgales Centrālajā bibliotēka šogad turpina realizēt valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto projektu "Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī". Šogad lasītājiem būs iespēja satikt kopumā 5 autorus, 4 no kuriem grāmatu autori sērijai “Mēs. Latvija, XX gadsimts”: Andris Akmentiņš ("Skolotāji"), Guntis Berelis ("Vārdiem nebija vietas"), Arno Jundze "Sarkanais dzīvsudrabs" un Pauls Bankovskis "18". savukārt decembrī lasītājiem būs iespēja iepazīt autori Ingunu Ullu Cepīti un viņas romānu “Ulsiks”. Autori tikšanās reizēm izvēlēti atbilstoši Latvijas simtgades svinību tematikai, un nupat aizvadīta tikšanās ar dzejnieku, rakstnieku un dziesminieku Andri Akmentiņu.


Lasītāju atsaucība piedalīties pasākumā ar katru gadu augot, tādēļ parasti ar autoru tiek rīkotas divas tikšanās – gan Latgales Centrālās bibliotēkas galvenajā ēkā, gan tās filiālēs vai mācību iestādēs, kuras izrādījušas interesi tikties ar konkrēto autoru. Nupat aizvadīta pirmā šī gada tikšanās ar dzejnieku, rakstnieku un dziesminieku Andris Akmentiņš, kas klātesošos iepazīstināja ar savu romānu "Skolotāji". Kā smej pats autors, tas ir viņa pirmais izdotais no trīs uzrakstītajiem romāniem, un trenējies šim darbam Andris Akmentiņš ir jau 20 gadus.

 

Grāmata sastāv no 4 skolotāju dažādu skolotāju grāmatām, katra no kurām atklāj dažādos pedagogu raksturus un skatījumu gan uz sevi, gan uz laikmetu. Kā norāda pats autors, šis laika posms viņam ir tuvs, jo tas bijis viņa vecāku jaunības laiks. Arī skolotāja tēls, caur kuru atklājas arī vēsturiskā laikmeta iezīmes un pretrunas, izvēlēts tādēļ, ka Andra Akmentiņa vecāki bijuši skolotāji. Tikšanās reizē autors izteica frāzi, ka vecos skolotājus jau droši var vilkt uz mežu ragavās, jo tur neviens viņu neēdīšot – sākumā skolotājs sāks meža zvērus mācīt, kā tas pareizi jāapēd. Savs redzējums autoram ir arī par pedagogiem mūsdienu skolās un viņu funkciju maiņu, uzsverot to, ka izglītība un skola nav patēriņa preci un tā to uztvert nedrīkst ne valstiskā, ne skolas iekšējā līmenī.

 

Projekts "Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī" turpināsies līdz pat decembrim, piedāvājot satikties citiem sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" autoriem, un nākamā tikšanās paredzēta jau 16. oktobrī ar autoru Gunti Bereli, kas lasītājiem stāstīs par savu romānu “Vārdiem nebija vietas”.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 10:25 Pašvaldības palīdzība tiks piešķirta vairākām iedzīvotāju kategorijām (VIDEO)
Vakar, 10:15 Pārkāpumi ārkārtas situācijā (VIDEO)
Vakar, 10:10 Daugavpils pašvaldības atbalstu programma (VIDEO)
Vakar, 10:05 Situācija ar Covid-19 (VIDEO)
7. aprīlī, 16:30 #atbalstivietējos: 24Mobile veikals – serviss
3. aprīlī, 15:56 Cienījamie pircēji!!!
23. martā, 12:31 Ar 22.03.2020. stājas spēkā Grozījums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā
19. martā, 10:10 Slēdz Eiropas Savienības ārējo robežu (VIDEO)
14. martā, 07:25 Pārbaudes DDzKSU (VIDEO)
11. martā, 12:35 Viņiem bija astoņpadsmit
11. martā, 09:27 Deputāti no “Latgales Partija” lūdz sasaukt ārkārtas domes sēdi (VIDEO)
10. martā, 17:30 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
10. martā, 12:25 Daugavpils 100+ sekundēs (09.03.2020., VIDEO)
8. martā, 08:35 Daugavpils 100+ sekundēs (06.03.2020., VIDEO)
6. martā, 17:40 Simfoniskās mūzikas koncerta “Simfoniskie rotājumi” modelēšanas koncerts

 

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

Shanson
Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti