LCB jau ceturto gadu aicina lasītājus uz tikšanos ar grāmatu autoriem 0

Pirmdiena, 01 okt 2018, 10:11 Versija drukāšanai

LCB jau ceturto gadu aicina lasītājus uz tikšanos ar grāmatu autoriem

Latgales Centrālajā bibliotēka šogad turpina realizēt valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstīto projektu "Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī". Šogad lasītājiem būs iespēja satikt kopumā 5 autorus, 4 no kuriem grāmatu autori sērijai “Mēs. Latvija, XX gadsimts”: Andris Akmentiņš ("Skolotāji"), Guntis Berelis ("Vārdiem nebija vietas"), Arno Jundze "Sarkanais dzīvsudrabs" un Pauls Bankovskis "18". savukārt decembrī lasītājiem būs iespēja iepazīt autori Ingunu Ullu Cepīti un viņas romānu “Ulsiks”. Autori tikšanās reizēm izvēlēti atbilstoši Latvijas simtgades svinību tematikai, un nupat aizvadīta tikšanās ar dzejnieku, rakstnieku un dziesminieku Andri Akmentiņu.


Lasītāju atsaucība piedalīties pasākumā ar katru gadu augot, tādēļ parasti ar autoru tiek rīkotas divas tikšanās – gan Latgales Centrālās bibliotēkas galvenajā ēkā, gan tās filiālēs vai mācību iestādēs, kuras izrādījušas interesi tikties ar konkrēto autoru. Nupat aizvadīta pirmā šī gada tikšanās ar dzejnieku, rakstnieku un dziesminieku Andris Akmentiņš, kas klātesošos iepazīstināja ar savu romānu "Skolotāji". Kā smej pats autors, tas ir viņa pirmais izdotais no trīs uzrakstītajiem romāniem, un trenējies šim darbam Andris Akmentiņš ir jau 20 gadus.

 

Grāmata sastāv no 4 skolotāju dažādu skolotāju grāmatām, katra no kurām atklāj dažādos pedagogu raksturus un skatījumu gan uz sevi, gan uz laikmetu. Kā norāda pats autors, šis laika posms viņam ir tuvs, jo tas bijis viņa vecāku jaunības laiks. Arī skolotāja tēls, caur kuru atklājas arī vēsturiskā laikmeta iezīmes un pretrunas, izvēlēts tādēļ, ka Andra Akmentiņa vecāki bijuši skolotāji. Tikšanās reizē autors izteica frāzi, ka vecos skolotājus jau droši var vilkt uz mežu ragavās, jo tur neviens viņu neēdīšot – sākumā skolotājs sāks meža zvērus mācīt, kā tas pareizi jāapēd. Savs redzējums autoram ir arī par pedagogiem mūsdienu skolās un viņu funkciju maiņu, uzsverot to, ka izglītība un skola nav patēriņa preci un tā to uztvert nedrīkst ne valstiskā, ne skolas iekšējā līmenī.

 

Projekts "Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī" turpināsies līdz pat decembrim, piedāvājot satikties citiem sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" autoriem, un nākamā tikšanās paredzēta jau 16. oktobrī ar autoru Gunti Bereli, kas lasītājiem stāstīs par savu romānu “Vārdiem nebija vietas”.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti