10 vienkārši paņēmieni, kā uzveikt žagas 0

Pirmdiena, 15 feb 2016, 10:50 Versija drukāšanai

10 vienkārši paņēmieni, kā uzveikt žagas
Žagošanās rodas spazmējoties jeb piepeši saraujoties diafragmai – kupolveida elpošanas muskulim, kas šķir krūšu un vēdera dobumu. Kad tas notiek, plaušās ar troksni tiek ievilkts gaiss – atskan žagošanās. Lai gan šī raustīšanās ir nepatīkama un liek justies ļoti neērti, parasti tā ne par ko sliktu neliecina un pēc kāda laika pāriet pati no sevis. Taču, protams, ikviens no mums vēlas pēc iespējas ātrāk tikt no kaitinošā – ik, ik! – vaļā, tādēļ piedāvājam vairākas par efektīvām atzītas metodes žagu novēršanai.


1. Ievelc elpu un aizturi to pēc iespējas ilgāk. Šis ir viens no populārākajiem un nenoliedzami arī efektīvākajiem paņēmieniem, kā panākt žagu mitēšanos. Ja ar pirmo reizi nesanāk, mēģini vēlreiz.

 

2. Ieliec degunu un muti papīra turzā un dziļi elpo tajā. Jau pēc brīža turzā izbeigsies skābeklis, bet būs uzkrājusies ogļskābā gāze. Vēl kādu brīdi turpinot elpot, tiks panākts līdzīgs efekts, kā aizturot elpu.

 

3. Izdzer lielu glāzi ūdens vienā piegājienā, proti, neieturot pauzi, lai ieelpotu. Ja nelīdz, tāpat izdzer vēl vienu glāzi ūdens.

 

4. Apēd tējkaroti cukura, neuzdzerot ūdeni. Pārsteidzoši, bet šī vienkāršā metode iedarbojas 95 procentos gadījumu. Uzskata, ka piepešais saldās garšas pieplūdums spēcīgi iedarbojas uz klejotājnervu, kas sākas pie mēles un aiziet līdz pat vēderam, inervējot arī diafragmu. Tas parasti apstādina diafragmas spazmēšanos.

 

5. Ieliec mutē kaut ko skābu vai rūgtu. Sajūtot neierastu garšu, diafragmas spazmas parasti pāriet. Vari, piemēram, uzlikt uz mēles citrona šķēlīti un kādu brīdi pasūkāt.

 

6. Ieliec pirkstus rīklē tā, it kā grasītos izraisīt vemšanu. Šī darbība parasti izsit žagas no ritma un liek tām mitēties. Līdz vemšanai aiziet nevajag, tikai pāris reizes izraisīt vemšanas refleksu.

 

7. Skalo kaklu gluži tāpat, kā to esi darījis, kad iekaisis kakls, tikai šoreiz izmanto vienkārši tīru ūdeni. Liec tam kaklā burbuļot pēc iespējas ilgāk. Atkārto skalošanu, kamēr žagas pāriet.

 

8. Atver muti, ar pirkstiem pavelc mēli uz āru un dažas sekundes paturi nostieptu. Tas iedarbosies uz klejotājnervu, kas aiziet līdz pat vēdera dobumam. Tā iespējams novērst diafragmas spazmas, liekot žagām apstāties.

 

9. Ar roku viegli uzspied vietā, kur atrodas diafragma – krūšu kaula apakšējā daļā. Tas ir veids, kā atsvabināt diafragmu no spazmām.

 

10. Visromantiskākais paņēmiens, kā atvairīt žagas, ir ilgs skūpsts. Tā laikā organisms gluži vienkārši aizmirsīs par žagām.

 

Kas var izraisīt žagas?

 

  • Alkoholisku dzērienu lietošana;
  • Gāzētu dzērienu lietošana;
  • Pārāk ātra, steidzīga ēšana;
  • Gaisa sarīšanās lielā satraukumā runājot vai ēdot;
  • Pārēšanās vai pārāk liela šķidruma daudzuma izdzeršana;
  • Ļoti bieži žagošanās sākas bez redzama iemesla.

 

Svarīgi!

 

Parasti žagošanās ir īslaicīga un, pat neko nedarot, lai to novērstu, pāriet dažu minūšu laikā pati no sevis.

 

Ja žagošanās ir bieža, ilgstoša vai pat sāpīga, tam var būt nopietns iemesls: diafragmas nerva kairinājums (piemēram, encefalīta vai meningīta dēļ), pašas diafragmas kairinājums (teiksim, mugurkaula, barības vada, pleiras vai vederplēves bojājuma dēļ) vai saindēšanās (piemēram, nieru mazspējas izraisītas urēmijas gadījumā). Tad jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu vai gastroenterologu, lai noteiktu cēloni un uzsāktu ārstēšanu. Novēršot cēloni, izzudīs arī žagas.

 

Raksta tapšanā izmantota informācija no portāliem Medicinenet.com, Health.com un Medportal.ru.

0
Autors:rutks.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti