12. februārī Daugavpilī viesojās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) vadība, lai iepazītu veselības aprūpes sistēmu mūsu pilsētā, uzzinātu vairāk par pašvaldības atbalstu topošajiem mediķiem un dalītos pieredzē, nodrošinot bērniem pieejamus kvalitatīvas veselības aprūpes pakalpojumus.
BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, valdes locekle Zane Straume, ārstniecības direktore Ineta Grantiņa, Neonatoloģijas klīnikas vadītāja Dace Sniedze un Metodiskā centra vadītāja Rimma Beļikova apmeklēja Daugavpils reģionālo slimnīcu un Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu. Dienas otrajā pusē BKUS vadība un pārstāvji viesojās Bērnu veselības centrā, kur tikās ar centra vadītāju Tatjanu Kokinu, kā arī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes deputāti, Izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāju un Daugavpils Universitātes aģentūras “Daugavpils medicīnas koledža” direktori Līviju Jankovsku.
Tikšanās laikā BKUS pārstāvji guva plašāku ieskatu Bērnu veselības centra darbā, uzzināja vairāk par pašvaldības atbalstu topošajiem ārstiem, pārrunāja jautājumus par medicīnas pakalpojumu pieejamību Daugavpilī, kā arī dalījās savā redzējumā par bērnu veselības aprūpes iespējām, par sadarbības perspektīvām. Daugavpils ir vienīgā reģionālā pilsēta, kur ar pašvaldības atbalstu darbojas specializēta bērnu veselības aprūpes iestāde.
Pašvaldības stipendiju fonds topošajiem mediķiem un pedagogiem šogad ir 283 323 eiro. Savukārt trim zobārstniecības studentiem, kuri pēc studiju beigšanas turpinās strādāt Daugavpilī, pašvaldība sedz studiju maksu, kam šogad pilsētas budžetā atvēlēti 46 754 eiro. Vēl 276 650 eiro pašvaldības budžetā ieplānoti, lai jaunajiem sportistiem nodrošinātu medicīnisko uzraudzību un kvalitatīvu veselības pakalpojumu pieejamību.
BKUS vadība izteica priekšlikumu Daugavpils pašvaldībai iesaistīties Valsts kancelejas pilotprojektā, jo pilsēta sniedz lielu atbalstu jauno medicīnas speciālistu sagatavošanā. Pašvaldībai ir uzkrāta vērtīga pieredze projektu īstenošanā, tajā skaitā Sporta medicīnas centra izveidē, darbības nodrošināšanā un metodiskās palīdzības sniegšanā, kas ir labs rādītājs tālākai sadarbībai veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes un pieejamības veicināšanā.