Brazīlijas municipālajās vēlēšanās panākumi labējo nometnei

Brazīlijas municipālajās vēlēšanās panākumi labējo nometnei
Brazīlijas evaņģēliskās megabaznīcas bīskaps Marselu Krivela, kurš savulaik katoļus dēvējis par dēmoniskiem, ievēlēts Riodežaneiro mēra amatā, bet municipālās vēlēšanas kopumā liecina par valsts nosliekšanos labējās politikas virzienā, ļauj spriest pirmdien apkopotie vēlēšanu otrās kārtas rezultāti.

Svētdien Brazīlijā notika municipālo vēlēšanu otrā kārta, bet tā tikai apstiprināja pirmās kārtas tendenci, kas iezīmēja vēl nesen valdījušās Strādnieku partijas sakāvi.

 

Pirmajā kārtā Strādnieku partija zaudēja divas trešdaļas mēru vietu, ko tā bija ieguvusi 2012.gada vēlēšanās, arī valsts lielākās pilsētas Sanpaulu mēra amatu.

 

Lielākais uzvarētājs vēlēšanās ir jaunā prezidenta Mišela Temera centriski labējā Demokrātiskās kustības partija (PMDB) un tās sabiedrotie, īpaši jau Sociāldemokrātiskā partija (PSDB).

 

"Temera valdības bāze guvusi lielu uzvaru," atzina Sanpaulu politologs Fernandu Šūlers.

 

Riodežaneiro pārliecinošu uzvaru pār sociālistu Marselu Freišu ar 59,4% pret 40,6% guva Dieva valstības universālās baznīcas bīskaps un konservatīvās Republikāņu partijas (PRB) politiķis Krivela. Baznīcas dibinātājs ir Krivelas tēvocis miljardieris.

 

Noziedzības apsēstajā pilsētā Krivela solījis nostiprināt likuma varu un kārtību.

 

Evaņģēlisko kustību politiķi gūst panākumus visā valstī, un panākumus cita starpā sekmē atklāsmes par sistēmisko korupciju vadošo politiķu un amatpersonu aprindās Strādnieku partijas varas laikā.

 

Evaņģēlisko politiķu vēstījums arī radis atsaucību trūcīgo elektorātā, kas tradicionāli balso par kreisajām partijām.

 

Evaņģēlisko politiskajai kustībai pagaidām jūtamu kaitējumu nav nodarījis tas, ka vairāki tās līderi arī tiek apsūdzēti korupcijā.

 

Krivela smagi strādājis pie tā, lai norobežotos no 1999.gada grāmatā paustajiem apgalvojumiem, ka katoļi ir "dēmoniski", bet hinduisti dzer savu bērnu asinis. 59 gadus vecais garīdznieks arī raksturojis homoseksualitāti kā ļaunumu un apgalvojis, ka Āfrikas reliģijas ir "ļauno garu" pielūgšana.

 

Atbilstoši izplatītam viedoklim evaņģēliskā kustība bija viens no galvenajiem dzinējspēkiem prezidentes Dilmas Rusefas impīčmenta procesā.