Kā norāda Lietuvas Zemkopības ministrija, šāda atļauja vēl dota Francijai un Itālijai. Iepakojumu pārmarķēšanai paredzēts mēnesis laika.
"Lietuvā strādājošajiem piena pārstrādes uzņēmumiem, marķējot pienu un ikdienā lietojamos piena produktus - kefīru un rūgušpienu bez piedevām, saldo un skābo krējumu, biezpiena sieru, biezpienu bez piedevām -, būs jānorāda valsts, kurā šis piens slaukts. Uzņēmums varēs izvēlēties, vai norādīt pilnu valsts nosaukumu vai arī saīsinājumu, piemēram, "Piena izcelsmes valsts - Lietuva" vai "Piena izcelsmes valsts - LT"," teikts ministrijas paziņojumā.
Piena pārstrādes uzņēmuma "Rokiškio sūris" valdes priekšsēdētājs Daļus Trumpa ziņu aģentūrai BNS paudis viedokli, ka jaunā prasība visai Lietuvas piena pārstrādes nozarei ir ļoti neizdevīga.
"Tas ir ļoti nelabvēlīgs lēmums Lietuvas piena nozarei. Kad Eiropas Komisija ievieš jaunus noteikumus iepakojumiem, pārejas laiks parasti tiek rēķināts nevis mēnešos, bet gados. Mums ir ļoti daudz iepakojumu, un katrs labojums - kaut vai viens komats - izmaksā tūkstošiem eiro. Turklāt tas būs jādara tikai Lietuvas uzņēmumiem, jo citu valstu uzņēmumiem tāda prasība netiek izvirzīta," norādījis Trumpa.
Pēc viņa teiktā, piena pārstrādes uzņēmumi centīsies panākt, lai šī prasība tiktu vai nu atcelta, vai arī attiecināta uz visiem Lietuvā tirgotajiem piena produktiem.
"Nemāku spriest, kādēļ tā izdomāts. Varbūt tādēļ, ka agrāk bija liela piena pārprodukcija, bet tagad reizēm piena pat trūkst, un tieši tādēļ mēs vedam pienu no citām valstīm. Ja pie mums pašiem pietiktu piena, mēs to nevestu no citām valstīm, jo lietuviešu piens ir tuvāk un to atvest ir lētāk," spriedis Trumpa.
Pērn Lietuvas zemkopības ministre Virgīnija Baltraitiene rosināja pieņemt tirgus regulēšanas likumu, kurā tiktu iekļauta prasība marķējumā norādīt piena produktu izcelsmes valsti, taču vēlāk šī iecere tika atmesta.