Šī partija paziņoja, ka referenduma iznākumam būs "pamatīgas sekas attiecībā uz britu valsts būtību", ņemot vērā, ka arī Skotija ir nobalsojusi par palikšanu blokā.
"Sinn Fein" priekšsēdētājs Deklans Kērnijs uzsvēra, ka pēc referenduma uzmanības centrā nonākusi Ziemeļīrijas nākotne Lielbritānijas sastāvā.
"Mēs esam situācijā, kad Ziemeļ[īrija] tiks izvilkta ārā [no ES] balsojuma Anglijā dēļ," viņš paziņoja.
"Tas ir milzīgs demokrātijas deficīts mūsu sabiedrībai, papildu jau pastāvošajam [Īrijas salas] sadalīšanas demokrātijas deficītam," piebilda Kērnijs.
"Britu valdība tagad ir zaudējusi tiesības uz mandātu pārstāvēt Īrijas ziemeļus attiecībās ar Eiropas Savienību," uzsvēra "Sinn Fein" politiķis.
"Mēs esam situācijā, kad "Brexit" ir kļuvis par papildu cenu [Īrijas] sadalīšanai, papildu cenu savienībai [ar Lielbritāniju], un "Sinn Fein" tagad izvirza mūsu prasību, mūsu ilgstošo prasību par robežu referendumu," paziņoja Kernijs.
Savukārt vienotību ar Lielbritāniju atbalstošā Demokrātiskā unionistu partija (DUP) norādīja, ka referenduma rezultāti nodrošina Ziemeļīrijai spožu nākotni Lielbritānijas sastāvā.
Ziemeļīrijā 56% referenduma dalībnieku nobalsoja par palikšanu ES, bet 44% pauda vēlmi izstāties no bloka.
No reģiona 18 vēlēšanu apgabaliem 11 balsoja par palikšanu, bet 7 - par izstāšanos no bloka.
Jau ziņots, ka ceturtdien notikušajā referendumā par izstāšanos nobalsojuši 52% referenduma dalībnieku, bet par valsts palikšanu ES - 48% dalībnieku.