Sieviete, kas bija no Naņdzinas pilsētas, izlaida čūskas savvaļā kalnu rajonā Sičuaņas provincē.
Viņas nolūks bija izpildīt budistu rituālu “fanšen” (“atbrīvo dzīvību”), kas demonstrē garīgu līdzcietību un pietāti, palaižot sagūstītus dzīvniekus atpakaļ dabā. Ar šādu rīcību rituāla izpildītāji panāk savu grēku nomazgāšanu un iegūst labu karmu.
Atbrīvotās čūskas ātri nokļuva ciemā pie Dudzjanjaņas pilsētas, un izbijušies ciema iedzīvotāji tās noķēra un nosita. Iedzīvotāji stāstīja, ka pavadījuši vairākas nemierīgas naktis čūsku invāzijas dēļ.
Paveroties uz noķerto čūsku fotogrāfijām, Čendu Dzīvās dabas departaments identificēja dažas no tām kā indīgas, ziņoja laikraksts “Čendu Šanbao”.
Sievietes reliģiskais fanātisms dzīvnieku palaišanai atpakaļ savvaļā ir redzams no viņas paziņojumiem Ķīnas sociālajā tīklā “Weibo”.
Naņdzinas policija savā “Weibo” kontā pauda bažas par šo incidentu un atsaucās uz mežkopības speciālistu viedokli, ka šāda rīcība var izjaukt meža ekoloģisko līdzsvaru un noteikti ir nelikumīga.
"Noteikti ir izdarītas ļoti sliktas lietas, ja tik izmisīgi jacenšas iegūt labu karmu,” rakstīja kāds “Weibo” lietotājs.
2013.gadā citur Ķīnā cilvēku grupa ielaida upē 800 karpas, bet tās jau pēc 100 metriem iekļuva zvejnieku tīklos.
Uzņēmēji Hainaņas salā, kur plaukst nelikumīga dzīvnieku audzēšana, ir sapratuši, kā iegūt daudz naudas no šī budistu rituāla.
Aizvien vairāk uzņēmumu Hainaņā piedāvā nopirkt zivis, bruņurupučus un citus dzīvās dabas pārstāvjus “fanšen” veikšanai.