Laikraksts atgādina, ka britu skolēnu vecāki gadiem ilgi cenšas ģimenes brīvdienās nedoties laikā, kad ir skolēnu brīvlaiki, bet gan tad, kad bērniem būtu jāmācās. Iemesls tam ir gaužām vienkāršs - brīvlaikos, izmantojot lielo pieprasījumu, gan lidsabiedrības, gan tūrisma kompānijas un viesnīcas mēdz uzskrūvēt cenas, padarot došanos ceļojumā par finansiāli ļoti neizdevīgu. Līdz pat pagājušajam mācību gadam skolēnu vecākiem bija iespēja mācību gada laikā izprasīt no skolas vadības desmit brīvas dienas bērnam, kas netika uzskatīts par neattaisnotu kavējumu. Taču kopš 2013. gada situācija ir mainījusies - papildu brīvdienas tiek piešķirtas vien izņēmuma gadījumā.
The Guardian raksta, ka pagājušā gada jūnijā šādā situācija nonāca Roterhemas iedzīvotāji Anete un Maikls Pati (Annette, Michael Putt). Viņiem pavērusies iespēja doties uz Velsu, lai apciemotu bērnu vecvecākus, kuri piekrituši apmaksāt ceļojumu, taču, tā kā ģimenē aug divi bērni, atļauju, lai viņi piecas dienas drīkstētu neapmeklēt stundas, nācies lūgt divās skolās. Pamatskola, kurā mācās pāra 11 gadus vecā meita Rūbija (Ruby) ceļojumam piekritusi, taču vidusskolā, kurā mācās 14 gadus vecais dēls Herisons (Harrison), vecāki izpratni nav atraduši - viņiem paziņots, ka zēnam jābūt skolā. Kad ģimene šo aizliegumu ignorējusi un tomēr devusies ceļojumā, skolas administrācija pasūdzējusies vietējai pašvaldībai. Pašvaldība saskaņā ar valdības lēmumu, uzlikusi katram no vecākiem pa 60 sterliņu mārciņām (80 eiro) lielu naudas sodu, bet, kad pāris atteicies to maksāt, ierosinājusi lietu tiesā. Patiem 4. februārī nāksies stāties tiesas priekšā un nu viņiem draud līdz 2500 sterliņu mārciņām (3300 eiro) liels naudas sods vai pat līdz trim mēnešiem ilgs cietumsods, vēsta avīze.
A.Pata, kura strādā par slimnieku kopēju, par šādu attieksmi ir šokā. "Es nespēju noticēt, ka manu vārdu nosauks, mani kauninās tiesas zālē. Es taču neesmu noziedzniece, neesmu nevienu sāpinājusi. Esmu tikai normāla māte, kura vēlas, lai bērniem būtu iespēja kopā ar ģimeni pavadīt brīvdienas," viņa sacījusi intervijāThe Guardian.Sieviete joprojām nesaprot, kādēļ viena skola viņas lūgumā ieklausījusies, bet otra ne, aizliedzot dēlam braukt ceļojumā. Viņa stāstījusi, ka tas vēl būtu saprotams, ja Herisonam būtu vājas sekmes, viņš būtu atpalicis mācībās, taču šis nav tas gadījums - dēls mācās lieliski. "Un kā man bija jārīkojas? Jāatstāj Herisons viens pats mājās vai jāliedz brīvdienas meitiņai?" - retoriski vaicā sieviete.
Pašvaldības pārstāvis sarunā ar The Guardian norādījis, ka katra skola patiešām esot tiesīga lemt, vai kavējums uzskatāms par attaisnojamu - to nosakot valdības lēmums. Jāpiebilst, ka Pašvaldību asociācija (LGA) iepriekš bija sūdzējusies, ka šis dokuments esot tik vienkārši uzrakstīts, ka konkrētus apstākļus nemaz nav iespējams ņemt vērā. Uz to pašu norādījusi aktīviste Kārena Vilkinsone (Karen Wilkinson) no organizācijas Parents Want a Say, kura iestājas par to, lai vecākiem, kuri labāk zina, kā rīkoties ģimenes interesēs, atkal būtu iespēja doties ģimenes brīvdienās, kad viņi vēlas. K. Vilkinsone arī piebildusi, ka nav redzējusi zinātniski apstiprinātus datus, kas liecinātu, ka šādi izbraukumi un skolas kavēšana ne vairāk kā desmit dienas gadā patiešām atstātu katastrofālu iespaidu uz bērnu zināšanu līmeni.