Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvar Zviedrija; Aminata - 6.vietā 0

Svētdiena, 24 maijā 2015, 10:39 Versija drukāšanai

Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvar Zviedrija; Aminata - 6.vietā
Austrijas galvaspilsētā Vīnē sestdien notikušajā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzvarēja Zviedrija, bet Latvija, kura pēc ilgāka pārtraukuma piedalījās konkursa finālā ar dziedātājas Aminatas pašas sacerēto skaņdarbu "Love Injected" ("Mīlestība iedvesta"), ieņēma 6.vietu.


Uzvarētājas Zviedrijas pārstāvis Monss Selmerlēvs ar dziesmu "Heroes" ("Varoņi") saņēma 365 punktus. Otrajā vietā ar 303 punktiem ierindojās Krievija ar Poļinas Gagarinas izpildīto dziesmu "A Million Voices" ("Miljons balsu"), bet trešajā vietā ar 292 punktiem ierindojās Itālija ar grupas "Il Volo" dziesmu "Grande Amore" ("Lielā mīla"). Ceturto vietu ieņēma Beļģijas pārstāvis Loiks Notets ar dziesmu "Rhythm Inside" ("Iekšējais ritms"), savukārt Austrālijas pārstāvis Gajs Sebastians ar dziesmu "Tonight Again" ("Šovakar atkal") tika atzīta par piekto labāko dziesmu Eirovīzijas konkursā.

 

Savukārt Aminatas priekšnesums kopumā saņēma 186 punktus, bet maksimālo punktu skaitu - 12 - par mūsu valsts pārstāvi atdeva Īrija, Lietuva un Sanmarīno. Desmit punktus Latvija saņēma no Polijas, astoņus punktus Latvija ieguva no Norvēģijas, bet septiņus punktus Latvijai deva Austrālija, Beļģija, Francija, Islande, Lielbritānija un Slovēnija.

 

Latvija ar 12 punktiem par labāko dziesmu no 27 finālistēm atzina Zviedrijas pārstāvi, kam sekoja Krievija (desmit punkti), Itālija (astoņi punkti), Lietuva (septiņi punkti), Igaunija (seši punkti), Austrālija (pieci punkti), Beļģija (četri punkti), Slovēnija (trīs punkti), Norvēģija (divi punkti) un Izraēla (viens punkts).

 

Igaunija, kuru pārstāvēja Elīnas Bornas un Stiga Restas duets ar dziesmu "Goodbye to Yesterday" ("Ardievu vakardienai"), ar 106 punktiem ierindojās 7.vietā.

 

Lietuva, kuras pārstāvji - duets Vaids Baumils un Monika Linkīte - izpildīja dziesmu "This Time" ("Šoreiz"), Eirovīzijas dziesmu konkursā Krievijai neiedeva nevienu punktu, bet pati kopumā saņēma 30 punktus un ierindojās 17.vietu. Arī Sanmarīno Krieviju atstāja bez punktiem.

 

Konkursa rīkotāja Austrija un tās kaimiņvalsts Vācija Eirovīzijas konkursā šogad nesaņēma nevienu punktu.

 

Jau vēstīts, ka no pirmā pusfināla Eirovīzijas dziesmu finālā iekļuva Igaunijas, Krievijas, Albānijas, Armēnijas, Rumānijas, Ungārijas, Grieķijas, Serbijas, Gruzijas un Beļģijas pārstāvji.

 

No otrā pusfināla lielajā fināla iekļuva Latvijas, Lietuvas, Polijas, Slovēnijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Melnkalnes, Kipras, Azerbaidžānas un Izraēlas pārstāvji.

 

Finālā startēja arī tā sauktais lielais piecnieks, proti, Spānija, Francija, Vācija, Itālija un Lielbritānija, kā arī šā gada konkursa rīkotāja Austrija un īpaši uzaicinātā Austrālija.

 

Valstu rezultātu veidoja 50% žūrijas un 50% skatītāju balsojums.

 

Kopumā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kurš šogad norisinās jau 60.reizi, piedalās 40 dalībvalstu.

 

Konkurss šogad Vīnē notiek jo pērn konkursā Kopenhāgenā uzvarēja Končita Vursta no Austrijas ar dziesmu "Rise Like A Phoenix". Končita Vursta, kuras īstais vārds ir Toms Neivirts, konkursā pērn tuvāko sekotāju - Nīderlandes duetu "The Common Linnets" ar dziesmu "Calm After The Storm" - apsteidza par apmēram 50 punktiem, lai gan sākotnēji tika gaidīts, ka viņas ekstravagantais priekšnesums būs pārāk pretrunīgs daudzās, jo īpaši sociāli konservatīvās valstīs.

 

Eirovīzijas rīkotāja ir Eiropas Raidorganizāciju savienība (EBU).

Autors:BNS
Foto:youtube.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti