Irānas un Izraēlas karš kļūst aizvien saspringtāks, un cilvēki sāk baidīties no Trešā pasaules kara un kodolieročiem. Tikpat aktuāls daudziem kļuvis jautājums, kur atrasties būtu visdrošāk, ja viņu lielākās bailes kļūtu par realitāti. Par to ziņu ārzemju ziņu portāls Tyla.
Kad izskanēja ziņas, ka Tramps devis pavēli veikt trīs triecienus Irānas kodolobjektiem, Irāna atbildēja, mēģinot bombardēt ASV bāzes Katarā un Irākā, tomēr nodarot minimālus bojājumus. Drīz vien Apvienotās Karalistes premjerministrs Kīrs Stārmers aicināja britus gatavoties karam, izraisot sabiedrībā paniku.
Protams, nav nekāds brīnums, ka cilvēki sāk baidīties, ņemot vērā, ka vēsturiski ASV un Apvienotā Karaliste kopīgi iesaistījušās karos. Situācija saasinājās vēl vairāk, kad leiboristi mudināja Lielbritāniju aktīvi gatavoties iespējai, ka valsts var saskarties ar tiešiem draudiem. Tāpat tika norādīts, ka pirmo reizi daudzu gadu laikā tas vispār jāapsver.
Vietnē NuclearSecrecy.com pat tika izveidots simulators, kas parādīja, kas notiktu, ja Apvienotā Karaliste ciestu no kodolbumbas.
Kurās valstis būtu visdrošāk dzīvot?
Kā norāda ārvalstu medijs, salīdzinoši droši būtu atrasties, piemēram, Antarktīdā, kas atrodas ļoti tālu no karojošajām valstīm.
Arī Islande ir zināma kā viena no miermīlīgākajām valstīm, kas nekad nav piedalījusies liela mēroga karā.
Tāpat tiek minēta Jaunzēlande, kas ar savu kalnaino reljefu varētu būt labs patvērums.
Arī Šveice karu laikā ievēro neitralitāti, un ar saviem kalniem un patvertnēm būtu diezgan droša vieta, kur glābties no uzbrukumiem.
Sarakstā minēta arī Grenlande, Indonēzija, kas lepojas ar neitrālo ārpolitiku, Tuvalu, ko par mājām sauc vien 11 000 iedzīvotāju, Argentīna, Butāna, Čīle, Fidži un Dienvidāfrika.