Projekts tiek realizēts, pateicoties Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas savdabības programmai. Pavisam drīz, šī gada 30.jūnijā projekts noslēgsies. Projekta noslēguma konference sākās ar vadības uzstāšanos. Tās laikā vadītāji atzina, ka katrs no projekta partneriem var lepoties ar būtiskiem ieguvumiem un sasniegumiem.
Galvenais projekta partneris, Rokišku psihiatriskās slimnīcas projekta vadītājs Oļegs Gorbunovs, uzstājās ar prezentāciju, kuras laikā detalizēti izklāstīja projekta gaitā realizētos pasākumus, veiktos darbus, sasniegtos rezultātus, uzsvēra to, ka projekta gaitā bija vērojama sadarbības starp partneriem izaugsme. Viens no galvenajiem projekta mērķiem bija infrastruktūras uzlabojumu veikšana, bet svarīgi atzīmēt to, ka vērtīgs ieguvums no dalības projektā ir arī cilvēku saskarsme – cieša un aktīva sadarbība, savstarpēja palīdzība un izpratne, pieredzes starp projekta partneriem apmaiņa.
Noslēguma konferences dalībniekiem tika sniegta iespēja viesoties Braslavas reģionālās psihiatriskās slimnīcas „Slobodka” projekta ietvaros renovētajā stacionāra ēkā. Pateicoties projekta īstenoto pasākumu rezultātā veiktajai renovācijai, kā arī iegādātajām ierīcēm un mēbelēm, psihiatriskās slimnīcas „Slobodka” stacionāra sieviešu nodaļas pacientēm tagad ir iespēja saņemt uzlabotus ārstēšanas pakalpojumus. Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca var lepoties ar projekta ietvaros renovēto dezinfekcijas un sterilizācijas kameru un mācību centra atklāšanu.
Slimnīcas pacientiem tagad ir iespēja ar speciālistu palīdzību darboties mācību centrā, atgūstot atmiņā ne tikai jau esošās un nozaudētās prasmes un iemaņas, bet arī iegūstot jaunas, kā arī darboties praktiski. Tā ir jauna iespēja Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientiem, jo, pateicoties tai, pacienti kļūst socializētāki, mācās no jauna rūpēties par sevi, savu apkārtni, komunicēt ar citiem, kā arī būt par labsirdīgiem un saprotošiem attiecībā pret apkārtējiem cilvēkiem. Tas ir vēl viens solis pretī sabiedrības drošībai.
Noslēguma konferences laikā tika uzsvērts galvenais: projekta mērķis ir palīdzēt samazināt pacientu ar garīga rakstura traucējumiem skaitu, nodrošinot veiksmīgu pacientu rehabilitāciju un viņu atgriešanos sabiedrībā, tādējādi sekmējot sabiedrības drošību. Mērķis tiek veiksmīgi sasniegts. Tika iegūta veiksmīgas un uzticamas sadarbības pieredze, kā arī izveidots labs pamats turpmākai aktīvai sadarbībai.