ASV izvirza apsūdzības 13 Krievijas pilsoņiem un trim juridiskajām personām par iejaukšanos vēlēšanās 0

Sestdiena, 17 feb 2018, 10:55 Versija drukāšanai

ASV izvirza apsūdzības 13 Krievijas pilsoņiem un trim juridiskajām personām par iejaukšanos vēlēšanās
ASV piektdien izvirzījušas apsūdzības 13 Krievijas pilsoņiem un trim juridiskajām personām par iejaukšanos ASV vēlēšanās, paziņojis īpašā prokurora Roberta Millera birojs, kurš vada izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās.


Pēc paziņojuma par apsūdzību izvirzīšanu Krievijas pilsoņiem ASV prezidents Donalds Tramps pavēstīja, ka tas reabilitē viņa priekšvēlēšanu kampaņu.

 

"Krievija sāka savu antiamerikānisko kampaņu 2014.gadā, ilgi pirms es paziņoju par kandidēšanu uz prezidenta amatu," tvīto Tramps. "Vēlēšanu rezultāti netika ietekmēti. Trampa kampaņa neizdarīja neko sliktu."

 

Visi apsūdzētie ir Sanktpēterburgā bāzētās Krievijas interneta troļļu un propagandistu "Interneta pētījumu aģentūras" darbinieki. Viens no apsūdzētajiem ir "Interneta pētījumu aģentūras" vadītājs un Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušais personīgais pavārs Jevgēņijs Prigožins.

 

"Interneta pētījumu aģentūra" un vēl divas citas Prigožina kontrolētās kompānijas "Concord Management Consulting LLC" un Concord Catering", kurām ir līgumi ar Krievijas valdību, apsūdzētas interneta kampaņas vadīšanā, lai pa dažādiem kanāliem, ieskaitot sociālos medijus, ietekmētu ASV prezidenta vēlēšanas.

 

Kā teikts apsūdzības rakstā, visi apsūdzētie no 2014.gada līdz šim brīdim iesaistījušies sazvērestībā, lai iejauktos "ASV politiskajā un vēlēšanu procesā, ieskaitot prezidenta vēlēšanas 2016.gadā".

 

Trim no viņiem vēl izvirzītas apsūdzības sazvērestībā pastrādāt krāpšanos ar elektroniskiem līdzekļiem un finansiālā krāpniecībā, bet pieci apsūdzēti par identitātes zagšanu.

 

Kā teikts apsūdzības rakstā, daži no apsūdzētajiem izmantojuši datorsistēmas ASV, lai slēptu, ka darbojas no Krievijas.

 

"Apsūdzētie, izliekoties par ASV personām un izveidojot viltus ASV personas, darbojās sociālo mediju lapās un grupās, kas paredzētas tam, lai piesaistītu ASV auditoriju," teikts apsūdzības rakstā. Viņi arī rīkojuši politiskus mītiņus un komunicējuši ar "neko nezinošām personām", kas saistītas ar Trampa kampaņu.

 

"Interneta pētījumu aģentūra" un apsūdzētie sāka strādāt 2014.gadā, lai iejauktos ASV vēlēšanās. Viņu "stratēģiskais mērķis bija sēt nesaskaņas ASV politiskajā sistēmā" un nomelnot Hilariju Klintoni un citus kandidātus, tādus kā Marko Rubio un Teds Kruzs, un atbalstīt Bērniju Sandersu un pēc tam kandidātu Donaldu Trampu, teikts apsūdzības rakstā.

 

Viņu kontrolētie sociālo mediju konti koncentrējušies uz polarizētiem sociālajiem un politiskajiem jautājumiem un sasnieguši ievērojamu amerikāņu skaitu.

 

Kā paziņoja Millera birojs, neviens no apsūdzētajiem neatrodas apcietinājumā.

 

Tikmēr ASV ģenerālprokurora vietnieks Rods Rozenšteins paziņojis, ka apsūdzības rakstā nav apsūdzību, ka Krievijas iejaukšanās izmainījusi prezidenta vēlēšanu iznākumu.

 

Rozenšteins norādīja, ka Krievijas iejaukšanās apmānījusi dažus amerikāņus un viņi palīdzējuši izvērstajām nelikumīgajām aktivitātēm.

 

"Šajā apsūdzības rakstā nav apsūdzību, ka kaut viens amerikānis būtu bijis tīšs šīs nelikumīgās darbības dalībnieks," paziņoja Rozenšteins. "Šajā apsūdzības rakstā nav apsūdzību, ka nelikumīgā rīcība mainīja 2016.gada vēlēšanu iznākumu."

 

Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova 13 Krievijas pilsoņu apsūdzēšanu par iejaukšanos ASV vēlēšanās nodēvējusi par absurdu.

 

"13 cilvēki veica iejaukšanos ASV vēlēšanās? Trīspadsmit pret īpašo spēku daudzmiljardu dolāru budžetiem? Pret izlūkošanu un pretizlūkošanu, pret jaunākajām izstrādēm un tehnoloģijām? Absurds? Jā. Taču tāda ir mūsdienu Amerikas politiskā realitāte," savā "Facebook" lapā raksta Zaharova.

 

Savukārt Prigožins paziņoja, ka nav noraizējies par apsūdzību izvirzīšanu, paziņojot, ka "amerikāņi ir ļoti iespaidojami cilvēki".

 

Kā šonedēļ paziņoja ASV izlūkdienestu vadītāji, Krievijas centieni iejaukties ASV politikā nemazinās un rada draudus novembrī gaidāmajām Kongresa starpposma vēlēšanām.

 

Maskavas centieni iejaukties ASV politikā ir tikpat spēcīgi kā 2016.gadā, uzskata Centrālās izlūkošanas pārvaldes, Federālā Izmeklēšanas biroja, Nacionālās drošības pārvaldes un trīs citu izlūkošanas aģentūru vadītāji.

0
Autors:LETA
Foto:kadrs no video

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi!
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti