Airbus pilota psiholoģiskais portrets - biedējošs 0

Piektdiena, 27 mar 2015, 11:08 Versija drukāšanai

Airbus pilota psiholoģiskais portrets - biedējošs
Aviokompānijas Germanwings pilota Andreasa Lubica, kurš, iespējams, apzināti Alpos nogāza lidmašīnu, nogalinot 150 cilvēkus, uzvedība līdzinās sērijveida slepkavu uzvedībai, norāda Birmingemas universitātes profesors, psihologs Kregs Džeksons.


Ir zināmi fakti, ka Lubics depresijas dēļ uz vairākiem mēnešiem pārtrauca pilota apmācības, viņš apzināti aizslēdza durvis, lai nelaistu pilotu kabīnē kapteini, turklāt viņa elpošana līdz pat katastrofas brīdim bija «vienmērīga un normāla». Tas liecina, ka Lubica prāts bijis līdzīgs tādu cilvēku prātiem, kas rūpīgi izkalkulē masu slepkavības, piemēram, skolās, profesora teikto citē «Daily Mail».

 

Pilotu veselība tiek pārbaudīta ik pēc sešiem mēnešiem, jo tai ir izšķiroša nozīme lidojumu drošībai.Taču vakar parādījās informācija, ka Lubics 2008.gadā pārtrauca apmācības depresijas un «izdegšanas sindroma» dēļ. «Lufthansa» pārstāvji apgalvo, ka vēlāk viņš izgājis visas pārbaudes un pierādījis, ka ir «100% derīgs lidošanai», taču Džeksons uzskata, ka pilots bija «psiholoģiski vājš».

 

Viņš atzīmē, ka Lubica uzvedība atgādina «tādas personas uzvedību, kurš veic masu slepkavības skolās, nometnēs vai armijas bāzēs. Tas ir viņu sociālais protests, jo viņi vairs nespēj tikt galā ar dzīves problēmām».

 

Iespējams, ka pilots bijis garīgi vesels, taču atsevišķi viņa personības aspekti komplektā ar stresu varēja izraisīt traģēdiju, norāda psihologs.

 

Džeksons atzīmē - pilota vienmērīgā elpošana pirms traģēdijas liecina par to, ka viņš nepiederēja «nekontrolējamu maniaku» kategorijai». Iespējams, viņš mājas datorā jau bija izmēģinājis šo situāciju.

 

«Šī tipa masu slepkavas nav «traki», kā daudzi to varētu domāt, viņi neārdās, nezaudē galvu. Viņi ļoti precīzi zina, ko dara. Piemēram, šis pilots gaidīja, kad viņa kolēģis atstās kabīni un tad tajā ieslēdzās, lai realizētu savu plānu.»

 

Komentējot Lubica depresiju, Džeksons norādīja, ka piloti mēdz slēpt emocionālās un garīgās problēmas, jo viņi baidās sabojāt savu reputāciju.

 

Pilota darbs ir stresa pilns, tādēļ iepriekš bijuši incidenti, kad piloti mēģina lidot alkohola ietekmē, kas kalpo kā nomierinošs līdzeklis. Pāri kritiskajai robežai šādu cilvēku var «pagrūst» sociālas, attiecību vai finansiālas problēmas.

0
Autors:apollo.lv
Foto:gallery.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti