Francijai piederošajā Senmartēnas salas daļā gāja bojā vismaz seši cilvēki, paziņoja Francijas aizjūras departamenta Gvadelupas prefekts Ēriks Mērs.
«Šis nav galīgais upuru skaits. Ne tuvu tam,» prefekts sacīja žurnālistiem, piebilstot, ka vēl nav bijis iespējams pārmeklēt visu salu.
«Irma» arī izraisījusi viena cilvēka bojāeju Barbudas salā un nodarījusi plašus postījumus šajā salā, paziņoja Antigvas un Barbudas premjerministrs Gastons Brauns.
Francijas valdība iepriekš bija paziņojusi, ka «Irma» prasījusi divu cilvēku dzīvības Senbartelmī un Senmartēnas salās, un solīja izveidot ārkārtas fondu šo salu atjaunošanai.
«Šobrīd ir ziņots par diviem bojāgājušiem un diviem nopietni ievainotiem cilvēkiem,» ziņu telekanālam BFMTV pavēstīja Francijas aizjūras teritoriju ministre Anika Žirardēna. «Tomēr situācija acīmredzot var ļoti ātri mainīties.»
Francijas prezidents Emanuels Makrons pēc krīzes sanāksmes Iekšlietu ministrijā brīdināja, ka upuru skaits būs «skarbs un nežēlīgs» un ka vētras nodarītais posts abās salās ir «ievērojams».
«Iespējami drīz tiks īstenots nacionāls atjaunošanas plāns,» teica Makrons, piebilstot, ka tā finansēšanai tiks izveidots ārkārtas fonds.
Žirardēna jau pirms tam paziņoja, ka piektās kategorijas viesuļvētra «Irma» «norāvusi ēku jumtus», izraisījusi plūdus un sarāvusi sakarus starp Parīzi un Francijas pārvaldītajām Senmartēnas un Senbartelmī salām.
Senmartēnā sapostītas valdības ēkas, kas salā bijuši vispamatīgāk būvētie nami, atzina Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons.
Francijas valdība iepriekš pauda bažas par tūkstošiem cilvēku, kas Senbartelmī, kā arī Francijas un Nīderlandes starpā sadalītajā Senmartēnā atteikušies meklēt patvērumu.
Senmartēnas Francijas daļā dzīvo 40 000 cilvēku un aptuveni arī tikpat salas Nīderlandes daļā. Senbartelmī dzīvo 9000 cilvēku.