Kāpēc cigarešu smēķētāji ir sliktāki mīļākie 0

Sestdiena, 17 feb 2024, 10:03 Versija drukāšanai

Kāpēc cigarešu smēķētāji ir sliktāki mīļākie

Problēmas ar sirdi, problēmas ar elpošanu un problēmas gultā. Tās ir savstarpēji ļoti cieši saistītas un visai tipiskas kaites vīriešiem, kuriem cigarešu smēķēšana ir ikdienas ieradums.


Vīriešus, kas lieto cigaretes, ikdienā pavada ne vien toksisku dūmu mākonītis un slikta elpa, bet arī samazināta dzimumdziņa, nespēks, neauglība, priekšlaicīga ejakulācija un erektilā disfunkcija. Tas savukārt var novest pie zema pašvērtējuma, saasinātas reakcijas uz seksuālas dabas jautājumiem un pastiprinātas agresijas.

 

Cigarešu dūmos ir tūkstošiem dažādu vielu, no kurām aptuveni simts ir kancerogēnas jeb vēzi izraisošas. Organisms izmisīgi cenšas cīnīties ar dūmiem un vielām, kas rodas smēķēšanas laikā. Veidojas iekaisums, rodas smēķētāju klepus un krēpas, ar kuru palīdzību kaitīgās vielas tiek izvadītas laukā. Nav zāļu, kas varētu palīdzēt, vienīgais pareizais lēmums ir atmest cigarešu smēķēšanu. Savukārt tiem, kuri atmest nespēj vai nevēlas, atliek izvēlēties alternatīvas, kas nesatur kaitīgos dūmus un nepakļauj organismu tik plašai kaitīgo vielu iedarbībai, cita starpā kaitējot arī vīriešu seksualitātei.

 

Erektilā disfunkcija

 

Erektilā disfunkcija ir visbiežāk sastopamā seksuālā problēma vīriešiem, ar to saprotot nespēju sasniegt vai noturēt pietiekamu erekciju. Un jo biežāk vīrietis smēķē, jo lielāks ir arī erektilās disfunkcijas risks, jo cigarešu dūmos esošās vielas ietekmē asins plūsmu visā organismā, tostarp dzimumorgānos. Ja asinsplūsma asinsvados ir traucēta, palielinās erekcijas neiespējamības risks. Erektilā disfunkcija bieži izraisa izteiktu stresu pacientam, tā grauj gan intīmās attiecības, gan laulību. Cieš arī vīrieša pašapziņa un kopējā dzīves kvalitāte.

 

Pazemināta dzimumtieksme jeb libido

 

Smēķētāji iedzīvojas gan elpošanas, gan sirds un asinsvadu slimībās. Normāla organisma darbība tiek traucēta. Vājinās gan tādas sajūtas kā garša un smarža, gan arī dzimumtieksme. Labā ziņa smēķētājiem gan ir tā, ka, atmetot cigarešu lietošanu, libido atgriežas.

 

Neauglība


Viens no paaugstinātiem smēķēšanas riskiem ir pazemināta spermas kvalitāte – spermatozoīdu skaits samazinās un tie kļūst mazkustīgāki. Īpaši lielam riskam sevi pakļauj tie, kas izsmēķē vairāk par desmit cigaretēm dienā. Latvijā aptuveni 7 % vīriešu saskaras ar neauglības problēmām un galvenais vīriešu neauglības cēlonis ir samazināta spermas kvalitāte.

 

Nespēks gultā


Nav neviena vesela cigarešu smēķētāja – visiem elpceļos un plaušu audos ir iekaisums. Elpošanas, sirds un asinsvadu problēmas samazina izturību, veicina nogurumu un spēku izsīkumu. Smēķētāji daudz biežāk nekā nesmēķētāji sūdzas par enerģijas trūkumu, un tas būtiski ietekmē arī vīrieša izturību mīlēšanās laikā.

Autors:Grani.lv
Foto:publicitātetas foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti