Lai remonts būtu veiksmīgs un dzīvojamā telpā gribētos pavadīt pēc iespējas vairāk laika, sniedzam padomus, kā izvairīties no kļūdām telpu noformējumā.
Monohroms interjers
Viena no izplatītākajām kļūdām ir monohroms interjers. Apdares materiāli, mēbeles, tekstils vienā tonī padara interjeru neizteiksmīgu un garlaicīgu. Tāpat arī krāsu pārslogotība nepadarīs telpu pievilcīgāku. Interjera dizainā darbojas tāds pats princips kā apģērba izvēlē - to pieskaņo, izvēloties ne vairāk kā trīs pamatkrāsas. Katrai interjera detaļai ir jābūt harmonijā ar visu interjeru un jārada vienots ansamblis.
Nesaderīgi stili
Ja plānojat noformēt interjeru eklektikas stilā (vairāku stilu kombinācija vienā dzīvojamā telpā), atcerieties, ka tajā ir jābūt kādai saistošai detaļai. Lai eklektikas stils interjerā izskatītos stilīgi un veidotu vienotu vizuālo izskatu, interjerā jāizmanto kopēju krāsu gammu vai rakstus. Pretējā gadījumā vairāku stilu salikums izskatīsies neveikli un bezgaumīgi.
Daudzu līmeņu griesti zemās telpās
Ja jūsu mājoklī griestu augstums ir zemāks par 3 m, tad labāk pilnībā atteikties no idejas par daudzu līmeņu griestiem. Tie samazinās telpas augstumu vēl vairāk un radīs nospiestības sajūtu. Telpās ar zemiem griestiem nav ieteicams izmantot arī jebkāda veida ģipškartona konstrukcijas. Īpaši tas attiecas uz daudzstāvu paneļu mājām, kurās dzīvokļu platības nav lielas un katrs centimetrs ir svarīgs. Veiksmīgu un modernu interjeru var radīt, atstājot griestus tīrus un neuzkrītošus.
Logu noformējums
Prasmīgi izvēlēts logu noformējums ir svarīgs ikvienā interjerā. "Pliks" logs vairāk piestāvēs interjeram loft vai skandināvu stilam. Izvēloties interjeru kādā citā stilā, ir vērts padomāt arī par logu noformējumu – tas piešķirs telpai mājīgāku izskatu. Logs bez aizkariem vai žalūzijām piešķirs mājoklim nepabeigtu izskatu.
Apgaismojuma trūkums
Lai arī cik veiksmīgi un eleganti būtu noformēts interjers, tas neizskatīsies labi bez pietiekama apgaismojuma. Ja dzīvoklī trūkst dienas gaismas, droši varat izmantot gaismekļus, kuri dos gaismu - izmantojiet galda, griestu gaismekļus vai stāvlampu. Labs paņēmiens ir dzīvojamo platību sadalīt zonās un atbilstoši tām izvēlēties apgaismojumu. Piemēram, atpūtas zonu var izcelt ar stāvlampu, bet darba zonā labāk nolikt galda lampu.
Mēbeļu izvietošana gar sienām
Bieži pieļauta kļūda telpās ar lielu platību ir mēbeļu izvietošana gar sienām. Izvietojot mēbeles gar sienām, telpas vidū veidojam tā saucamo “dejas laukumu”. Ja jums tas nav nepieciešams, tad labāk aizpildīt tukšo platību, izvietojot priekšmetus vienmērīgāk, lai telpa izskatās mājīgi. Līdzīgi kā ar gaismekļiem, tā arī ar mēbeļu palīdzību var vizuāli sadalīt telpu dažādās zonās. Piemēram, mīksto mēbeļu komplektu droši var likt istabas vidū. Tas kļūs par jūsu kompozīcijas centru. Kumodi vai plauktu var novietot pie sienas, tādējādi veidojot mantu glabāšanas zonu. Ja istabā ir paredzēts darba galds, tad tā vieta noteikti ir pie loga.
Nepārdomāta rozešu atrašanās vieta
Plānojot interjeru, laicīgi jādomā par nepieciešamo rozešu atrašanās vietu un to daudzumu. Nevienam interjeram nepiestāvēs gari pagarinātāja vadi. Pirms veikt sienu apdari, rūpīgi izplānojiet mēbeļu un sadzīves tehnikas izvietojumu telpā - kur liksiet darba galdu, stāvlampu, kurā vietā noliksiet televizoru. Labāk atvēlēt tam pietiekami daudz laika remonta sākuma stadijā, nekā pēc tam mēģināt paslēpt garos vadus jau gatavā interjerā.