Filma pārstāv Latvijā vēl minimāli attīstīto zinātniskās fantastikas jeb Sci-Fi filmu žanru. Plaša kino ekspertu komanda izstrādājusi īpašas tehnoloģijas, kas piešķir filmai telpiskumu, maksimāli reālistiski vizualizējot sižetu trīs dimensijās.
Filmas uzņemšana stereoskopiskā 3D formātā Latvijā ir jaunums, kas pašmāju kino industrijas darbiniekiem ļauj sekot pasaules kino nozares tendencēm. Filma savu pirmizrādi piedzīvos Eiropas kultūras galvaspilsētas "Rīga 2014" programmas ietvaros, bet uz lielajiem ekrāniem kopā ar citām 3D īsfilmām plašākai publikai būs pieejama nākamā gada janvārī.
Filmas "Rīga-2041" uzņemšanā kopīgā darbā vienojas četri režisori, kuriem stereoskopiskais 3D formāts ir jauns izaicinājums. Savu redzējumu filmas ietvaros atklās latviešu režisors Kārlis Vītols, kas līdz šim plašāk bijis zināms kā animācijas filmu režisors un mākslinieks.
Tāpat filmēšanas komandā piedalījās latviešu režisors Didzis Eglītis, kurš kā plaša spektra kino industrijas darbinieks iepriekšēju pieredzi guvis, veidojot dokumentālās filmas un īsfilmas, kā arī strādājis reklāmas industrijā.
Jau vairākus gadus Didzis Eglītis pēta iespējas ar paštaisītiem rīkiem uzņemt filmas 3D formātā. Komandā ir arī divas ārzemju režisores: Adina Istrate no Rumānijas pabeigusi Londonas filmu skolu un līdz šim ir uzņēmusi vairākas īsfilmas, arī zinātniskās fantastikas žanrā; otra ārzemju režisore ir igauņu režisore Trīna Rūmeta, kura pabeigusi Baltijas filmu un mediju skolu un līdz šim uzņēmusi vairākas veiksmīgas īsfilmas.
Video par to, kā tapa Latvijā pirmā 3D formāta filma.