VID un Latvijas zvērināto revidentu asociācija paraksta sadarbības vienošanos par godīgu uzņēmējdarbību 0

Trešdiena, 18 feb 2015, 09:33 Versija drukāšanai

VID un Latvijas zvērināto revidentu asociācija paraksta sadarbības vienošanos par godīgu uzņēmējdarbību
2015.gada 17.februārī, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone un Latvijas zvērināto revidentu asociācijas (turpmāk – LZRA) valdes priekšsēdētāja Sandra Vilcāne ir parakstījušas vienošanos par sadarbību, lai kopīgi uzlabotu Latvijas uzņēmējdarbības vidi un sekmētu labvēlīgu augsni godprātīgai nodokļu nomaksai.


Divpusējās vienošanās mērķis ir nostiprināt VID un LZRA sadarbību, kas ļauj identificēt pilnveidojamas normas nodokļu iekasēšanas regulējumā un tādējādi veidot efektīvāku nodokļu administrāciju. Tāpat VID un LZRA turpinās sadarbību komersantu un VID darbinieku izglītošanā grāmatvedības jomā. Tās aktualitāti apliecina LZRA veiktais pētījums, kas uzrādīja – 90% no uzņēmumiem, kam pirmo gadu veikta gada pārskata revīzija, tiek konstatētas grāmatvedības kļūdas. To rezultātā uzņēmējiem draud ievērojami soda un nokavējuma naudas maksājumi, palielinās krāpniecības riski, kā arī neprecīzi veikta nodokļu nomaksa.

 

Latvijas zvērināto revidentu asociācijas valdes priekšsēdētāja Sandra Vilcāne: “Zvērināti revidenti ir valsts atbalsts, lai nodrošinātu ticamu un kvalitatīvu informāciju uzņēmumu gada pārskatos. Vienlaikus mēs esam arī uzņēmēju balsts – palīdzam orientēties likumu un noteikumu normās – mēs ik dienas sekmējam korektu nodokļu aprēķināšanas praksi, tādējādi novēršot nevajadzīgas Valsts ieņēmumu dienesta un uzņēmēju nesaskaņas. Apzinoties savu vidutāja lomu, šo vienošanos redzam kā iespēju uzlabot VID un uzņēmēju sadarbību, kas likumsakarīgi vairo uzņēmēju apmierinātību un nodokļu ieņēmumus.”

 

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone: „Esmu gandarīta ka tagad arī rakstiski ir apstiprināta sadarbība ar asociāciju, kas savu lomu un nozīmi Latvijas uzņēmējdarbības vides uzraudzībā un kontrolē ir pierādījusi jau kopš 1994.gada, veicinot Latvijas zvērinātu revidentu profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu, radošo spēju izkopšanu un pieredzes apgūšanu. Nozīmīgs ir bijis arī LZRA ieguldījums gan komersantu, gan VID darbinieku izglītošanā grāmatvedības jomā. Esmu pārliecināta, ka noslēgtā vienošanās vēl vairāk stiprinās jau līdzšinējo sekmīgo VID un LZRA sadarbību, kopīgi uzlabojot Latvijas uzņēmējdarbības vides kontroli un veicinot godprātīgu nodokļu nomaksu”.

 

Līdz ar šo vienošanos LZRA apņemas sniegt VID informāciju par revīzijās konstatētajiem problemātiskajiem jautājumiem saistībā ar normatīvo aktu piemērošanu nodokļu un grāmatvedības jomā, kā arī organizēt apmācības VID darbiniekiem par aktualitātēm nodokļu un finanšu grāmatvedības uzskaitē. Savukārt VID no savas puses apņemas organizēt LZRA biedriem informatīvos seminārus par grozījumiem nodokļu normatīvajos aktos, kā arī sadarboties ar LZRA savstarpējo diskusiju par aktuāliem nodokļu normatīvo aktu piemērošanas jautājumiem organizēšanā un savstarpēju profesionālu konsultāciju sniegšanā. VID arī apņemas sniegt LZRA informāciju par VID nodokļu auditos konstatēto pārkāpumu jomām un tendencēm.

 

LZRA ir neatkarīga profesionāla korporācija, kas dibināta 1994.gadā saskaņā ar likumu “Par zvērinātiem revidentiem”. Asociācijas kā neatkarīgas Latvijas zvērinātu revidentu profesionālās korporācijas mērķis ir īstenot zvērinātu revidentu profesionālo pašpārvaldi, lai veicinātu profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu, radošo spēju izkopšanu un pieredzes apgūšanu, kā arī rūpētos par savas profesijas prestižu un tiesisko aizsardzību. Asociācijas darbība ir vērsta uz likumā “Par zvērinātiem revidentiem” noteikto uzdevumu izpildi.

 

Šī ir jau deviņpadsmitā VID un uzņēmēju biedrības parakstīta vienošanās ar mērķi kopīgi cīnīties ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un veicināt godīgas konkurences apstākļus.

 

0
Autors:Grani.lv
Foto:publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti