Rasnača skapja pārvešana ministrijai izmaksājusi piecus eiro 0

Pirmdiena, 15 aug 2016, 09:35 Versija drukāšanai

Rasnača skapja pārvešana ministrijai izmaksājusi piecus eiro
Tieslietu ministra Dzintara Rasnača (NA) skapja pārvešana ministrijai izmaksājusi piecus eiro, izpētījis laikraksts "Dienas Bizness".


Tikai pēc tam, kad jūnija beigās publiskajā telpā parādījās informācija, ka Rasnačs šopavasar ir izmantojis TM dienesta automašīnu savām privātajām vajadzībām, lai "steidzamības kārtībā" pārvestu skapi no Āgenskalna uz Rīgas centru, par to šoferim iedodot 20 eiro, TM ir veikusi aprēķinus par to, cik tas tai ir izmaksājis, minēts laikraksta publikācijā.

 

Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizvien turpina pārbaudīt publiski izskanējušo informāciju par šo gadījumu, medijam apliecina biroja preses pārstāve Laura Dūša. Pagaidām netiek prognozēts, kad pārbaude varētu beigties.

 

Analizējot ministrijas atbildi, "Dienas Bizness" lūdzis TM precizēt, vai ministrija ir veikusi konkrētus aprēķinus par izdevumiem, kas radās TM skapja pārvešanas procesā, piemēram, patērētās degvielas apjomu, un kurš apmaksājis konkrētās automašīnas izmantošanas tēriņus un šofera darba laiku, un vai TM ir veikta korekcija par šofera darba laika apmaksu par skapja pārvešanai patērētajām 40 minūtēm, kad viņš nepildīja tiešos pienākumus.

 

Atbildot uz to, TM kanceleja apgalvoja, ka ministrijas šoferis iegādājies degvielu par piešķirtajiem finanšu līdzekļiem 20 eiro apmērā. "Pēc šī gadījuma izskanēšanas plašsaziņas līdzekļos tika veikti aprēķini par iespējamiem nodarītiem zaudējumiem ministrijai, un, aprēķinot patērētās degvielas izmaksas pēc šī brīža degvielas izcenojuma un nomas maksu par transportlīdzekli, tika secināts, ka radītās izmaksas ir aptuveni pieci eiro un ir mazākas par minēto summu degvielas iegādei. Norādām, ka nomātam transportlīdzeklim amortizācija netiek aprēķināta, savukārt šofera darba laika apmaksas korekcija nav veikta, jo viņš izmantojis pusdienlaika pārtraukumu atbilstoši saviem ieskatiem," skaidro TM.

 

Nodokļu eksperts, zvērināts advokāts Jānis Taukačs, lūgts komentēt situāciju no likumu, tajā skaitā nodokļu likumu, viedokļa, laikrakstam pauda, ka "summa ir pārāk maznozīmīga, lai tai pievērstu tik lielu uzmanību. Ministrs ir ļoti aizņemts ar valstij svarīgiem jautājumiem, tāpēc par pamatotu uzskatu arī par nodokļu maksātāju naudu vēl citu viņa privāto lietu kārtošanu, lai tikai viņam paliek pēc iespējas vairāk laika kārtot valstiskos jautājumus."

 

Kā ziņots, Rasnačs, pārceļoties uz savu jauno mājokli, izmantojis Tieslietu ministrijas (TM) rīcībā esošu transportlīdzekli.

0
Autors:DELFI
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti