Finanšu ministre oficiāli izvirzīs Koļegovu VID ģenerāldirektora amatam 0

Otrdiena, 02 aug 2016, 12:55 Versija drukāšanai

Finanšu ministre oficiāli izvirzīs Koļegovu VID ģenerāldirektora amatam
Finanšu ministre Dana Reizniece–Ozola oficiāli izvirzīs pašreizējo Valsts vides dienesta (VVD) vadītāju Ingu Koļegovu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam.


To otrdien pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība). Par Koļegovas apstiprināšanu valdība lems nākamnedēļ, 9.augustā.

 

Premjers norādīja, ka līdz nākamās nedēļas valdības sēdei Koļegova tiksies ar koalīcijas partijām, lai izklāstītu redzējumu par VID darbu un atbildētu uz jautājumiem.

 

Taujāts par publiskajā telpā izskanējušajām bažām saistībā ar neprecizitātēm Koļegovas nodokļu deklarācijās un iespējamu nodokļu nemaksāšanu viņai līdzpiederošā uzņēmumā "Pallogs", Kučinsks uzsvēra, ka attiecīgo kompāniju vada Koļegovas brālis un visas neskaidrības pirms viņas virzīšanas amatam ir pārbaudītas, turklāt viņa līdz šim jau ir bijusi valsts amatpersona, kas pastiprināti pārbaudīta. "Es arī lūdzu zināmas pārbaudes veikt, un šobrīd man nav iemesla teikt, ka kaut kas būtu apstiprinājies," teica premjers.

 

Savukārt koalīcijas partneri no "Vienotības" un Nacionālās apvienības (NA) vēl nepauda atbalstu Koļegovas kandidatūrai, uzsverot, ka sākumā vēlas viņu iztaujāt.

 

"Vienotības" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns skaidroja, ka daudziem par Koļegovu ir maz zināms, tāpēc jāiegūst vairāk informācijas gan par viņas redzējumu saistībā ar VID darbu, gan saistībā ar publiskajā telpā izskanējušajām bažām.

 

Savukārt NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš atzīmēja, ka valdība panākusi vienošanos ar sociālajiem partneriem par reformām VID, tāpēc pirms lēmuma par atbalstu Koļegovas kandidatūrai viņa jāiztaujā.

 

Iepriekšējā VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone jūnija beigās atstāja amatu. Uz VID ģenerāldirektora amatu tika izsludināts konkurss, kas noslēdzās bez rezultātiem. No četriem amata pretendentiem, kas tika virzīti konkursa otrajai kārtai, neviens netika atzīts par piemērotu, tāpēc tika nolemts VID jauno vadītāju meklēt valsts pārvaldē bez konkursa. Līdz šim uzrunātas vairākas amatpersonas, tostarp Koļegova, Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš un Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja Baiba Vītoliņa, taču pēdējie divi atteicās pretendēt uz attiecīgo amatu.

 

Koļegova līdz šim tikusies ar valdības sociālajiem partneriem un uzņēmēju organizācijām, kuras gan nav paudušas skaidru atbalstu VVD vadītājas kandidatūrai uz VID ģenerāldirektora amatu.

 

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti