Lai kļūtu par profesionālā dienesta karavīru, kandidātiem veica veselības pārbaudi. Viņi kārtoja arī psihodiagnostikas un fiziskās sagatavotības pārbaudes testus. Viņi apguva arī kareivja pamata iemaņas Sauszemes spēku kājnieku brigādes Apmācību rotā.
Kareivja pamatapmācības kursā jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus.
Kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmās septiņas nedēļas noslēdzas ar zvēresta došanas ceremoniju, līdz tam lielākoties notiek teorētiskā apmācība. Otrajā posmā, kas ilgst sešas nedēļas, iegūtās zināšanas nostiprina praktiski – jaunie karavīri mācās dzīvot lauka apstākļos un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas.
Apmācību rotā šis bijis jau trešais kareivja pamatapmācības kurss. Jauno karavīru apmācība notiek Kājnieku skolā, Alūksnē, bet, ņemot vērā nepieciešamību izmitināt un apmācīt teju divreiz lielāku karavīru skaitu, Sauszemes spēku kājnieku brigādē gada sākumā izveidoja jaunu apakšvienību – Apmācību rotu.
Šogad bruņotie spēki profesionālajā dienestā pieņem 700 karavīrus, 120 no viņiem - studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā. Savukārt 310 karavīrus uzņem dienestam Sauszemes spēku kājnieku brigādē, 45 – Speciālo uzdevumu vienībā, 55 – Štāba bataljonā, 35 karavīrus – Jūras spēku flotiles vienībās, 50 karavīrus– Gaisa spēku aviācijas bāzes vienībās. Šogad tiek arī rekrutēti 20 instruktori speciālisto, kā arī 65 karavīri speciālisti dienestam specializētajās vienībās.