LDDK: Lielbritānijas izstāšanās no ES Latvijai nav labs lēmums, taču sadarbība turpināsies 0

Piektdiena, 24 jūn 2016, 13:33 Versija drukāšanai

LDDK: Lielbritānijas izstāšanās no ES Latvijai nav labs lēmums, taču sadarbība turpināsies
Lielbritānijas referenduma rezultāts par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) no Latvijas skatu punkta nav labs lēmums, taču abu valstu uzņēmēji arī turpmāk atradīs savstarpējās sadarbības formas, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.


"No Latvijas skatu punkta raugoties, tas noteikti nav labs lēmums, jo, protams, ka Lielbritānija vienmēr Latvijai ir bijusi labs sadarbības un tirdzniecības partneris - varbūt ne pats lielākais, bet, katrā gadījumā, tāds labs, stabils un paredzams. Šā brīža situācija, protams, daudz ko pamainīs konkrētās loģistikas rutīnā, bet pārsteidzīgi vēl neko negribas vērtēt. [Uzņēmēji] noteikti atradīs tās īstās formās, kādā veidā gan šajā brīdī, gan arī ilgtermiņā sadarboties," teica Meņģelsone, piebilstot, ka par spīti, iespējams, nelielām barjerām abu valstu tirdzniecības sakari turpināsies.

 

Viņa piebilda, ka referendums lielā mērā parāda šā brīža situāciju un noskaņojumu Lielbritānijā. LDDK piektdien pēc referenduma rezultātu publiskošanas sazinājās ar Lielbritānijas Darba devēju konfederāciju, kura šobrīd pārvērtē izstāšanās no ES tālāko ietekmi uz Lielbritānijas mazo un vidējo uzņēmēju biznesa eksportspējīgo pusi. Taču kopumā Lielbritānijas uzņēmēji nākotnē raugās cerīgi un domā, ka spēs adaptēties.

 

Meņģelsone piebilda, ka Lielbritānijas lēmuma par izstāšanos no ES dēļ Latvijas uzņēmējdarbības vidē visvairāk cietīs tās nozares, kuras tiešā veidā sadarbojās ar Lielbritāniju, piemēram, kokrūpniecība. Vienlaikus, zinot visus iespējamos tirdzniecības nolīgumus starp abām valstīm, nekādām lielām problēmām nevajadzētu būt. "Vairāk uztrauc finanšu tirgus stabilitāte, jo Lielbritānijas mārciņa, protams, ir noreaģējusi uz šo lēmumu un sasniegusi savu zemāko punktu kopš 1958.gada," teica LDDK ģenerāldirektore, sacīja Meņģelsone, paužot bažas par Lielbritānijas lēmuma tālāko ietekmi uz ekonomiku kopumā.

 

LDDK ģenerāldirektore piebilda, ka Lielbritānijas izstāšanās no ES ir vēl viens signāls Latvijai, ka nepieciešams mazināt Latvijas atkarību no ES fondiem. "Lielbritānija ir lielais maksātājs ES fondā, Latvija ir saņēmējs. (..) Jau šobrīd Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēžu ietvaros, runājot par budžetu un nodokļu politiku, mēs esam uzsvēruši, ka Latvijai ir jāskatās ilgtermiņā, ka valsts tik lielā mērā nedrīkst būt atkarīga no fondiem. Ir jāspēj veidot tāda nodokļu politika, kas veicina tautsaimniecību, kurai, ja vajadzīgs, ir nepieciešamas ļoti minimālas ārējās dotācijas," teica Meņģelsone.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Lielbritānijas izstāšanos no ES atbalstījuši 51,9% referenduma dalībnieku. Par izstāšanos nobalsojuši 17,4 miljoni referenduma dalībnieku, bet par palikšanu ES - 16,1 miljons. Līdz ar to izstāšanās piekritēju balsu pārsvars ir nepilni 1,3 miljoni.

 

LDDK ir Latvijas lielākā darba devēju organizācija. Tās biedri nodarbina 43% no visiem Latvijas darbaspējīgajiem iedzīvotājiem.

0
Autors:BNS
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti