Samazinājums ir 0,2 % līdz 3,9 % apmērā attiecībā pret iepriekšējā gada slimnīcu finansējumu, liecina NVD aprēķini. NVD ieskatā nav pamatoti novirzīt līdzekļus tur, kur gada laikā iedzīvotājiem netiek sniegts viss gadam plānotais pakalpojumu apjoms.
Pašlaik līgumus noslēgušas visas slimnīcas reģionos, liecina dienesta jaunākā informācija.
Šobrīd līgumu par ambulatoro pakalpojumu sniegšanu noslēgušas 18 reģionālajām slimnīcām. Tajā skaitā līgumu šonedēļ parakstīja Jēkabpils reģionālā slimnīca, Cēsu klīnika, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība, Rēzeknes slimnīca un Ogres rajona slimnīca. Kā pēdējā līgumu noslēgusi Vidzemes slimnīca.
Jau ziņots, ka Latvijas Slimnīcu biedrība aktualizējusi jautājumu par finansējuma samazināšanu reģionu slimnīcām, "kas pagarinās pacientu rindas un samazinās iedzīvotāju pieejamību slimnīcu pakalpojumiem". Vairāk naudas šogad piešķirts lielajām slimnīcām Rīgā.
Lielākā daļa no slimnīcām šobrīd esot spiestas parakstīt jaunos līgumus par ambulatoro pakalpojumu sniegšanu.
"Pēdējo desmit gadu laikā neesam saskārušies ar šādu attieksmi no veselības ministriem. Netiek ņemti vērā nekādi argumenti par to, ka iedzīvotājiem pieejamība reģionu slimnīcām samazināsies. Tā vietā cilvēkiem nāksies tērēt jau tā viņu nelielos ienākumus, lai mērotu ceļu uz Rīgu un saņemtu pakalpojumus, ko var veikt lielākā daļa reģionu slimnīcu," iepriekš uzsvēris biedrības vadītājs Jevgēnijs Kalējs.
Pēc biedrības norādītā, kopumā ārpus Rīgas neatliekamās medicīnas slimnīcām finansējums ir samazināts par aptuveni vienu miljonu eiro.