Pēc Valsts policijas amatpersonu aizturēšanas sākts kriminālprocess par kukuļošanu

Pēc Valsts policijas amatpersonu aizturēšanas sākts kriminālprocess par kukuļošanu
Iekšējās drošības birojs aizturējis četrus cilvēkus, tajā skaitā divas Valsts policijas Kārtības policijas pārvaldes amatpersonas, un sākts kriminālprocess par kukuļošanu, ceturtdien preses konferencē paziņoja Iekšlietu ministrs un policijas vadība.

Vārdi netika nosaukti, bet tika apstiprināts, ka aizturēto vidū ir medijos neoficiāli minētie Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Arvils Feierābends un Kārtības policijas pārvaldes inspektors Ilmārs Plētiens.

 

Procesa gaitā kopumā aizturētas četras personas, kurām piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Pārkāpumi ir par neseniem notikumiem un summa mērāma tūkstošos eiro. Summa netika precizēta, bet norādīts, ka "tie nav desmiti tūkstoši eiro".

 

"Pārkāpumi ir par neilgu laika sprīdi iepriekš, neseni notikumi, summa mērāma tūkstošos eiro. Uz doto brīdi detalizētāk neko izstāstīt par notikumu gaitu, shēmu izstāstīt nevaru, notiek izmeklēšana," sacīja Iekšējās drošības biroja vadītājs Valters Mūrnieks.

 

Viņš norādīja, ka konkrētais kriminālprocess saistāms ar vienu no Kārtības policijas pārziņā esošām licencēšanas jomām.

 

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis sacīja, ka šo situāciju uzskata par ārkārtēju, jo policijas uzdevums ir nodrošināt sabiedrības drošību. Personas darbu amatos neturpinās.

 

"Šī ir ārkārtēja situācija, policistu uzdevums ir nodrošināt sabiedrības drošību, vērtības, kādas ir sabiedrībai, bet darbinieki, kas pārkāpj šo vērtību saglabāšanu, šādiem darbiniekiem policijā vietas nav," paziņoja Ķuzis.

 

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis norādīja, ka tiks vērtēta arī viņu tiešā priekšnieka - Arta Velša atbildība.

 

Ķuzis sacīja, ka paralēli kriminālprocesam ierosināta disciplinārlieta, lai izvērtētu VP darbinieku un viņu tiešo priekšnieku atbildību.

 

"Mēs pārskatīsim arī situāciju dienesta termiņa ziņā, runājot par iespējamo amatu noteikšanu, kuriem būs noteikts piecu gadu termiņš, pēc kura tiks vērtēts, vai persona var turpināt dienestu. Valsts policijai šāda kārtība attiecas uz priekšnieku un viņa vietniekiem, bet, uzskatu, ka šis loks ir jāpaplašina," informēja Kozlovskis.

 

Ķuzis norādīja, ka tiks vērtēts, kur sistēmā ir baltie plankumi, kas ir tikti izmantoti ļaunprātīgi. "Jo būs stiprāks Iekšējās drošības birojs, jo būs stiprāka policija. Mūsu mērķis ir nodrošināt, lai policijā nebūtu amatpersonas, kas ļaunprātīgi izmanto savu dienesta stāvokli un izdara amata noziegumus," teica Ķuzis.

 

Jau ziņots, ka Iekšējās drošības birojs ir pārveidots par iekšlietu ministra pārraudzībā esošu institūciju, lai nodrošinātu efektīvu mehānismu to amatpersonu iespējamo pārkāpumu noskaidrošanai un saukšanai pie atbildības, kuras veic izmeklēšanas darbības, tāpēc Iekšējās drošības birojs tika atdalīts no Valsts policijas.