Pētījums: Latvijā 62% iedzīvotāju skeptiski par iespējām atrast labu darbu 0
Vērtējot iespējas Latvijā atrast labu darbu, pozitīvi noskaņoti 2016.gada janvārī bija 9% (decembrī - 7%), kamēr kā viduvējas darba atrašanas iespējas vērtēja 26% (decembrī - 30%).
Atbilstoši "DNB Latvijas barometra" datiem šogad janvārī 28% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskatīja, ka situācija valstī kopumā attīstās pareizā virzienā (decembrī - 27%), bet uzskatu, ka situācija Latvijā attīstās nepareizā virzienā, pauda 49% (decembrī - 49%).
Vienlaikus aptaujā 6% respondentu 2016.gada janvārī atbildēja, ka pašreizējā situācija Latvijas ekonomikā ir "ļoti laba" vai "drīzāk laba" (decembrī - 4%), kamēr pretējās domās bija 45% (decembrī - 50%). Vairākums (46%) respondentu janvārī uzskatīja situāciju ekonomikā par viduvēju (decembrī - 43%).
Vērtējot izmaiņas, kuras šobrīd notiek Latvijas ekonomikā, 12% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju atbildēja, ka situācija uzlabojas (decembrī - 12%), bet uz situācijas pasliktināšanos norādīja 28% (decembrī - 32%). Nedaudz vairāk kā puse jeb 54% pētījuma dalībnieku uzskatīja, ka situācija ekonomikā nemainās (decembrī - 51%).
Prognozējot, kas notiks ar Latvijas ekonomiku pēc gada, 19% respondentu pauda uzskatu, ka tā būs uzlabojusies (decembrī - 17%). Viedokli, ka pēc gada situācija Latvijas ekonomiskā būs pasliktinājusies, pauda 15% (decembrī - 15%), bet visbiežāk (46%) iedzīvotāji uzskatīja, ka gada laikā nekas nemainīsies (decembrī - 46%).
Savukārt, lūgti novērtēt ģimenes pašreizējo materiālo stāvokli, 16% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju 2016.gada janvārī to atzina par labu (decembrī - 15%). Kritisku vērtējumu ģimenes finansiālajai situācijai sniedza 29% (decembrī - 27%), bet uzskatu, ka situācija ir viduvēja, pauda 53% (decembrī - 56%).
Jautāti, kā pēc gada būs mainījies ģimenes materiālais stāvoklis, pozitīvi noskaņoti janvārī bija 26% (decembrī - 22%). To, ka pēc gada situācija būs pasliktinājusies, prognozēja 10% (decembrī - 11%), bet 47% respondentu domāja, ka gada laikā izmaiņu šajā jomā nebūs. "Jāpiebilst, ka 2016.gada janvārī ir sasniegts augstākais ģimenes materiālā stāvokļa attīstības prognozes indekss (+9) kopš 2008.gada aprīļa, kad tika sākti "DNB Latvijas barometra" pētījumi. Iepriekš indekss bija robežās no -27 līdz +7," piebilsts pētījumā.
Tāpat šogad janvārī ir uzlabojies valdības darba vērtējums. Kopumā apmierināti ar valdības darbu janvārī bija 18% respondentu, bet neapmierināti – 76% (decembrī attiecīgi - 13% un 80%).
"DNB Latvijas barometrs" ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.
Autors: | BNS |
Foto: | Stock.XCHNG |