Par Belēviča izdošanu sodīšanai balsoja 77 deputāti, tostarp arī Belēvičs. Trīs parlamentārieši - Jānis Klaužs, Andris Siliņš un Jānis Vucāns no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) - balsojumā atturējās. Savukārt astoņi parlamenta pārstāvji - Valters Dambe, Guntis Kalniņš, Valdis Kalnozols, Ingmārs Līdaka, Juris Vectirāns no ZZS, Romānds Naudiņš no Nacionālās apvienības, Vitālijs Orlovs ("Saskaņa"), Arvīds Platpers ("No sirds Latvijai") - nebalsoja.
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien ar balsu vairākumu lēma atbalstīt Belēviča izdošanu. Šādu lēmumu atbalstīja seši komisijas deputāti, savukārt trīs - divi no ZZS pārstāvji Andris Siliņš un Jānis Vucāns, kā arī Aldis Adamovičs no "Vienotības" - balsojumā atturējās.
Parlamenta atļauju administratīvajai sodīšanai bija lūdzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).
Belēvičs ir uzņēmuma "GenEra" dalībnieks ar 166 daļām 1494 eiro vērtībā. Informācija uzņēmuma mājaslapā liecina, ka "GenEra" ir sertificēta klīniski diagnostiskā laboratorija, kas sniedz dažādus ģenētiskās testēšanas pakalpojumus.
Komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs ("Saskaņa") aģentūrai BNS pauda, ka viņš uzskata - tā bijusi Belēviča kļūda, un likums ir pārkāpts.
"Pārkāpums ir līdzīgs tam, kas bija deputātam Artis Rasmanim, kuram pieder daļa no uzņēmuma, kas piedalās valsts un pašvaldības konkursos. Situācija ar Belēviču ir līdzīga, bet Belēvičs KNAB uzrādījis dokumentu par to, ka kopš novembra viņš uzņēmuma daļas uzdāvinājis savam dēlam," viņš sacīja.
Orlovs vērsa uzmanību uz to, ka publiskajā telpā un Valsts ieņēmumu reģistra dati rāda, ka Belēvičs uzņēmuma daļas savam dēlam uzdāvinājis vien 16.janvārī. KNAB norādījis, ka izmaiņām par uzņēmuma daļu īpašniekiem vajadzēja parādīties jau pērn.
"Līdz ar to mēs uzskatījām, ka strīdam ir jāturpinās. Belēviča kungs apsolīja, ka pārsūdzēs šo lēmumu un turpinās tiesāties. Par argumentiem, par kuriem ziņo abas puses, ir jālemj tiesai," teica politiķis.
Komisijas vadītājs atzīmēja, ka, izdodot Belēviču administratīvajai sodīšanai, viņam būs iespēja pierādīt, ka viņš ir godprātīgs deputāts, kurš izpildījis visas likumā noteiktās prasības, savukārt KNAB varēs pierādīt savu taisnību par to, ka Belēvičs nav izpildījis prasības.
KNAB atklājis, ka "GenEra" pērn uzvarējusi Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra izsludinātajā iepirkumā "Fermenu un citu ar ģenētiku un proteomiku saistīto materiālu un reaģentu iegāde", noslēdzot līgumu par 41 999 eiro. Uzņēmums uzvarējis arī Latvijas Universitātes publiskajā iepirkumā par laboratorijas materiāliem projektu vajadzībām par 6 050 eiro, kā arī sešos Rīgas Stradiņa universitātes iepirkumos.
Birojs uzskata, ka Belēvičs kā Saeimas deputāts un veselības ministrs, būdams arī "GenEra" dalībnieks, saņemot publiskos iepirkumus, ir pārkāpis likumā noteiktos komercdarbības ierobežojumus.
Saskaņā ar likumu Saeimas deputāti, premjers, Valsts prezidents un ministri nedrīkst būt tādas komercsabiedrības dalībnieki, akcionāri, biedri vai tādi individuālie komersanti, kas saņem publisko vai partnerības iepirkumu, sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirku vai koncesiju, valsts finanšu līdzekļus vai garantētos līdzekļus.
Saeima jau vairākkārt ir izdevusi Belēviču administratīvajai sodīšanai par dažādiem pārkāpumiem.