Viņa skaidroja, ka Valsts kontroles revīziju ieteikumi pašvaldībām ir vērsti uz to, lai tiktu sakārtota iekšējās kontroles vide un netiktu pieļauti pārkāpumi. "Lielā mērā tas, kas praktiski notiek pašvaldībā, ir atkarīgs no attiecīgās domes vadītāja. Ja domes vadītājam/domei ir izpratne par to, ka viņi atbilstoši likumam ir atbildīgi par to, lai pašvaldības institūcijas strādātu tiesiski un efektīvi - viņiem būtu pozitīvi jānovērtē, ka ir sniegti ieteikumi, kā var novērst problēmas un nepieļaut pārkāpumus," teica Krūmiņa.
Pēc viņas sacītā, ja Valsts kontrole, analizējot dokumentus, kas tiek iesniegti par ieteikumu ieviešanu, redz, ka izpratne nav izveidojusies, revīzijas iestāde veic pēcpārbaudes. "Mēs pārbaudām, vai normatīvais akts ir izstrādāts, un, ja ir izstrādāts, tad kā tas darbojas praksē. Mēs neizlaižam no acīm," uzsvēra valsts kontroliere.
Vienlaikus Krūmiņa atzina, ka ir bijuši gadījumi, kad formāli normatīvais akts, iekšējās kontroles departaments tiek izveidots, bet realitātē tas nestrādā.
"Mēs saņemam arī daudz informācijas no iedzīvotājiem, kas ļoti aktīvi informē par situāciju un problēmām. Daudz ko var spriest arī no institūciju vadības nostājas, komunikācijas, atsūtītajiem dokumentiem. Izanalizējot visu šo kopumu, arī pieņemam lēmumu par atsevišķām pēcpārbaudēm, ko pēc tam veicam. Piemēram, Rīgas brīvostā tika veikta revīzija un mēs sniedzām ieteikumu par velkoņu flotes darbības pārtraukšanu. Rīgas brīvosta ļoti negribēja mūsu ieteikumu ieviest, bija ārkārtīgi liela pretestība. Rezultātā Konkurences padome uzlika naudas sodu vairāk nekā 600 tūkstošu eiro apmērā, kā arī uzdeva pārtraukt velkoņu pakalpojumu sniegšanu," klāstīja Krūmiņa.
Viņa atzīmēja, ka Valsts kontrole sākusi Rīgas brīvostā vēl vienu revīziju. "Tā kā vadības attieksme ir ļoti svarīgs aspekts vērtējot papildu pārbaužu nepieciešamību, mēs uzsākām vēl vienu revīziju, lai noskaidrotu, cik ir iztērēts dažādiem tiesvedības procesiem un soda naudas nomaksai šajā sakarā un prasītu atbildīgajām institūcijām veikt izšķērdēto līdzekļu piedziņu. Mūsu pieeja ir tāda – ja akmens nesadrūp uzreiz, mēs to drupinām pakāpeniski. Tāpat mēs uzsākām un drīz pabeigsim revīziju brīvostā saistībā ar Krievu salas projekta realizāciju. Tā īstenošanas gaitā bija diezgan daudz signālu, ka tur ir problēmas, kā arī izskanēja bažas, ka ir apdraudēta Eiropas Savienības finansējuma saņemšana," klāstīja valsts kontroliere.