"Ir iecerētas sabiedrībai ļoti aktuālas revīzijas, piemēram, par pensiju sistēmas darbību, ambulatoro veselības pakalpojumu sniegšanu, ceļu satiksmes drošības jautājumiem, tiesu iekārtas attīstības ietvaros veiktajiem pasākumiem. Tāpat vērtēsim Valsts policijas darbu un virkni jautājumu saistībā ar izglītības sistēmu. Joprojām lielu uzmanību pievērsīsim pašvaldībām," teica Krūmiņa.
Tāpat revīzijas iestāde darīs visu, lai tiktu pieņemti grozījumi likumā attiecībā uz atbildību, lai Valsts kontrolei būtu tiesības piedzīt izšķērdētos līdzekļus no amatpersonām, kuras ir nodarījušas zaudējumus valsts un pašvaldību budžetiem.
"Mēs gribam arī turpināt aktīvu sadarbību ar tiesībsargājošām iestādēm. Esam sapratuši, ka tikai tad, ja esam ļoti, ļoti aktīvi, rezultāts tiek sasniegts - piemēram, ir uzsākta kriminālvajāšana vai panākts notiesājošs tiesas spriedums. Vārdu sakot, rūpīgi sekosim līdzi, lai izmeklēšanas procesa rezultātā iestātos konkrētas amatpersonas atbildība. Mēs tiešām esam neatlaidīgi. Kad saņemam atteikumus kādu lietu ierosināt, mēs rakstām pārsūdzības un neapstājamies pie tās robežas, ko nosaka likuma prasības. Likums nosaka Valsts kontrolei tikai vienu – nosūtīt revīzijas rezultātus tiesībaizsardzības iestādēm. Taču mēs informāciju par katru šo lietu ievadām savā datubāzē, mēs regulāri pieprasām informāciju no policijas vai prokuratūras un attiecīgi reaģējam," klāstīja Krūmiņa.
Valsts kontrole ir augstākā revīzijas iestāde valstī.