Par Eiropas cilvēku Latvijā kļūst mācītājs Cālītis 0

Trešdiena, 30 dec 2015, 07:48 Versija drukāšanai

Par Eiropas cilvēku Latvijā kļūst mācītājs Cālītis
Par 2015.gada Eiropas cilvēku Latvijā nosaukts mācītājs, Latvijas Universitātes docents un "Zvannieku mājas" dibinātājs un vadītājs Juris Cālītis, titula pasniegšanas ceremonijā otrdien noskaidroja aģentūra BNS.


Balsojums par Eiropas gada cilvēku Latvijā tika sākts novembrī. Balsojumā bija izvirzījušies līderi - pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, skolotāja Iveta Ratinīka un Cālītis.

 

Saņemot titulu, Cālītis pauda, ka to saņem ar apziņu - atzinība netiek būtībā nozīmēta viņam, jo cilvēki, kas ir balsojuši, to patiesībā darījuši par kaut ko, kas ir svarīgs viņiem. "Kas ir svarīgs mums Latvijā, mums Eiropā, svarīgs mums kā cilvēkiem 2015.gadā," atzina Cālītis.

 

Cālītis atskatījās uz katoļu viduslaiku teoloģijas filozofa Akvīnas Toma uzskatiem. "Viņam bija ieskats, kuram es pievienojos - mēs neviens patiesībā nezinām, kurp mēs ejam. Mēs ejam pretī tam, ko Radītājs ir paredzējis. Ir zināms tikai tas, ka tas ir ceļojums. Pats ceļojums ir brīnišķīgs un skaists. Šajā ceļojumā ir svarīgs tas, kas padara ceļojumu tādu, kādu radītājs mums to ir vēlējies," sacīja Cālītis.

 

Mācītājs minēja arī vairākas vērtības, kuras akcentējis Akvīnas Toms. Viena no tādām ir veselīgais saprāts, kas ir dažādu zināšanu un spēju kopsavilkums. Tāpat ir svarīgi, ka cilvēkam ir augsts un plašs apvārsnis. "Veiksme nāk pēc tam, kad viss tiek padarīts. Mēs dzīvojam uz vienas mazas zemeslodes un beigu beigās mums būs jāatrod veids, lai būtu draugi," sacīja Cālītis.

 

Svinīgā ceremonija notika otrdien plkst.16 Latviešu Biedrības namā. Titulu nākamajam Eiropas cilvēkam Latvijā nodeva Pasaules čempions boksā, 2014.gada Eiropas cilvēks Latvijā Mairis Briedis.

 

Gada Eiropas cilvēka Latvijā tituls jau astoņpadsmit gadus pēc kārtas tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā.

 

Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, ko tradicionāli organizē "Eiropas kustība Latvijā". Iedzīvotāji balsojumā norādījuši, ka Samoilovs un Šmēdiņš ir labākais pludmales volejbola pāris pasaulē un Latvijā, kā arī ir motivācija Latvijas jauniešiem. Savukārt par Ratinīku balsotāji pauduši, ka viņa ir saprotoša skolotāja, kurai piemīt vēlme kaut ko iemācīt. Cālītis tikmēr izpelnījies balsotāju atzinību kā cilvēks, kurš parāda, ka ar cieņu var izturēties pret katru un likt līdzcilvēkiem aizdomāties.

 

Līdzšinējos gados par Eiropas gada cilvēku Latvijā atzīta Vaira Vīķe Freiberga, Andris Piebalgs, Zbigņevs Stankevičs, Renārs Kaupers, Aigars Apinis, Valdis Dombrovskis, Mairis Briedis un citi.

0
Autors:BNS
Foto:diena.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti