Viņa norādīja, ka IeM sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi Itālijai un Grieķijai paziņojusi par gatavību sākt patvēruma meklētāju uzņemšanu. Nosūtīti arī patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji un laika grafiks.
Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem un ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, derīgi ceļošanas dokumenti. Holma uzsvēra, ka patvēruma meklētāju uzņemšanas kritēriji personām, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, ir vienoti un atbilst starptautiskās nediskriminācijas principiem.
Lai pārvietotu patvērumu meklētājus uz Latviju, sadarbībai ar Itāliju un Grieķiju ir nozīmēti divi sakaru virsnieki jeb koordinatori. Plānots, ka uz Grieķiju koordinators darba vizītē dosies jau nākamnedēļ, lai iepazītos ar apstākļiem uz vietas un nodibinātu ciešus kontaktus ar Grieķijas nacionālo kontaktpunktu pārvietošanas jomā, veiktu situācijas izzināšanu par Latvijas profilam atbilstošu failu esamību, un censtos nodibināt ciešus kontaktus ar Eiropas Patvēruma atbalsta biroju un citu starptautisko organizāciju pārstāvjiem Grieķijā.
Jau ziņots, ka Latvijas valdības un Saeimas Eiropas lietu komisijas apstiprinātā pozīcija paredz atbalstīt Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kopumā Latvijā uzņemot līdz 776 patvēruma meklētājus.
Pēc terora aktiem Parīzē amatpersonas norāda, ka Latvija pašlaik neredz iespējas uzņemties papildu saistības bēgļu uzņemšanā.