"Es redzu būtisku tiesas varas lomu tajā, lai Latvijas iedzīvotāji varētu būt droši savā valstī," teica prezidents un akcentēja, ka tiesības regulē teju ikvienu iedzīvotāja dzīves jomu.
"Tiesību normas ir abstraktas, bieži vien cilvēkam neizprotamas," sacīja Vējonis un norādīja, ka tiesnesis ir tieši tas, kurš tiesību normām piešķir konkrētību. Tiesnesis var radīt pārliecību, ka valstī valda viens likums viena taisnība visiem.
"Tieši no tiesneša ir atkarīgs tas, vai cilvēki uzticas tiesu varai," viņš piebilda.
Vējonis arī akcentēja, ka seko un sekos arī turpmāk rūpīgi līdz tiesu sistēmas uzlabošanai, lai tiktu sekmēta iedzīvotāju uzticēšanās tiesu varai.
Savas runas noslēgumā Vējonis aicināja tiesnešus savu darbu darīt tā, lai iedzīvotāji varētu lepoties ar tiesu varu un tai uzticētos.
Uz Latvijas tiesnešu konferenci ieradušies 348 no 576 tiesnešiem.
Uz konferenci aicināta arī Valsts prezidenta izveidotā Tiesiskās vides pilnveides komisija. Pasākuma viesi būs arī Tieslietu padomes locekļi, Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas deputāti, Satversmes tiesas tiesneši un Goda tiesneši.
Plānots, ka pārskatu par Tieslietu padomes darbu kopš iepriekšējās konferences sniegs Tieslietu padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs informēs par aktualitātēm tieslietu sistēmā, bet atskaitīsies par gada darbu Tiesnešu ētikas komisijas priekšsēdētājs Visvaldis Sprudzāns.
"Izprotot komunikācijas nozīmi tiesu sistēmas un tiesu darbā, Tieslietu padome ir apstiprinājusi divus nozīmīgus normatīvus – Tiesu sistēmas komunikācijas vadlīnijas un Tiesu komunikācijas stratēģiju. Kā stratēģiju ieviest darbībā, kā tiesnesim būt pārliecinošam komunikācijā – par to saruna konferences otrajā daļā," teica Zvejniece.
Tiesnešu konference ir tiesnešu pašpārvaldes institūcija, kuru ne retāk kā reizi gadā sasauc Tieslietu padome. Tieslietu padome arī apstiprina Tiesnešu konferences nolikumu.