"ĀCM nekur nav pazudis, joprojām meža cūkām ĀCM izplatība turpinās, taču, ja salīdzina ar iepriekšējiem mēnešiem, tad zināms kritums ir, bet tas ir saistīts ar dabas ciklu. Vienmēr visaugstākā saslimšana ir vasaras vidū, vasaras otrajā pusē un uz rudeni nedaudz mazāk, taču tāpat mēs joprojām konstatējam ĀCM medītajiem un arī kritušajiem dzīvniekiem, tā kā ĀCM nekur nav pazudis," sacīja Lamberga.
Viņa piebilda, ka rudenī ĀCM izplatība ir mazāka saistībā ar meža cūku bioloģiju. "Sivēni parasti dzimst martā, vēl kādu brīdi ar mātēm uzturas savrup un maijā, jūnijā mātes tos izved ārpus migām. Cūku populācija tad ir liela, jo, būtībā, tā trīskāršojas tad, kad piedzimst sivēni. Tad sākas aktīvā rosība, cūkas vairāk staigā apkārt un, ja šķērso vidi, kur citas inficētās cūkas ir izdalījušas vīrusu vai arī kāda meža cūka guļ beigta, meža cūka kā visēdājs paskrimšķina kaut ko no cūkas līķa, tad tā infekcija izplatās tālāk," sacīja Lamberga.
Vienlaikus viņa piebilda, ka ĀCM izplatības mazināšanās rudenī nav nekas neparasts un bija vērojama arī pagājušajā gadā.
Aģentūra BNS jau vēstīja, ka ĀCM laikā no 30.septembra līdz 6.novembrim ir apstiprināts vēl 24 meža cūkām Vidzemē un Latgalē un tādējādi šogad ĀCM Latvijā ir atklāts kopumā 834 meža cūkām 46 novadu 150 pagastos, kā arī vienā pilsētā. Savukārt kopumā kopš 2014.gada jūnija ĀCM Latvijā ir konstatēts 1051 meža cūkām.
ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.
PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.