PVD "Rīgas Centrāltirgū" konfiscē gandrīz 1000 produktu ar beigušos realizācijas termiņu 0

Piektdiena, 06 nov 2015, 14:50 Versija drukāšanai

PVD "Rīgas Centrāltirgū" konfiscē gandrīz 1000 produktu ar beigušos realizācijas termiņu
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ārpuskārtas pārbaudē ir atkārtoti pieķēris nelegālos tirgoņus pašvaldības uzņēmuma "Rīgas Centrāltirgus" teritorijā, kur no tirdzniecības ir izņēmis gandrīz tūkstoti dažādu pārtikas produktu ar beigušos derīguma termiņu, aģentūrai BNS pavēstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistare.


Meistare norādīja, ka produkti tika tirgoti no pārvietojamām tirdzniecības vietām jeb tā sauktajiem ratiņiem un, parādoties PVD inspektoriem, negodīgie tirgotāji aizbēga, tādēļ ne preces īpašnieks, ne tirgotāji, ne pārtikas produktu izcelsme nav zināmi.

 

Pēc viņas teiktā, no tirdzniecības ir izņemtas šokolādes konfektes, cepumi, konditorejas produkti, zivju konservi, dārzeņu konservi, piena produkti, bezalkoholiskie dzērieni un putraimi, kuriem ir beidzies derīguma termiņš. Piemēram, tējai "Hipp", kas paredzēta bērniem, derīguma termiņš bija beidzies pirms pieciem gadiem - 2010. gada jūlijā, jogurta dzērienam "Actimel" un piena - šokolādes batoniņiem "Kinder Pingui" - šā gada vasarā.

 

Izplatīšanai nederīgos pārtikas produktus PVD plāno iznīcināt.

 

Meistare teica, ka PVD regulāri saņem sūdzības par nelegālu tirgošanos ar veciem pārtikas produktiem "Rīgas Centrāltirgus" teritorijā. "Gandrīz katru reizi, veicot pārbaudes, tur tiek konstatēti arī nelegālie tirgotāji. Piemēram, oktobrī PVD inspektori "Rīgas Centrāltirgū" divu pārbaužu laikā izņēmuši kopumā vairāk nekā 1000 dažādu pārtikas preču ar beigušos derīguma termiņu," viņa norādīja.

 

Viņa uzsvēra, ka PVD aicina neatbalstīt rīdziniekus nelegālo tirgotāju darbību un pārtiku iegādāties tikai drošās tirdzniecības vietās, vienmēr pārliecinoties par pārtikas produktu derīguma termiņu. "Veci pārtikas produkti, it īpaši piena, gaļas un zvejas produkti var izraisīt saindēšanos un nopietni apdraud patērētāju veselību," brīdināja Meistare.

 

Par regulāri konstatēto nelegālo tirdzniecību PVD vairākkārt ir informējis gan Valsts policiju, gan Valsts ieņēmumu dienestu, gan "Rīgas Centrāltirgus vadību".

 

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

0
Autors:BNS
Foto:flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti