"DNB barometrs": Latvijā iedzīvotāju optimisms turpina samazināties 0

Otrdiena, 20 okt 2015, 10:04 Versija drukāšanai

"DNB barometrs": Latvijā iedzīvotāju optimisms turpina samazināties
Latvijā iedzīvotāju optimisms turpina samazināties, aģentūrai BNS pavēstīja "DNB Bankas" sabiedrisko attiecību vadītāja Teika Lapsa, atsaucoties uz jaunākā "DNB Latvijas barometra" pētījuma datiem.


Viņa norādīja, ka augustā novērotā kopējā sabiedrības noskaņojuma pasliktināšanās tendence septembrī nav apsīkusi. "Jūtami pasliktinājušies iedzīvotāju vērtējumi gan par kopējās situācijas attīstību valstī, gan ekonomiskā stāvokļa izmaiņām un attīstības prognozēm, gan valdības darbu, gan arī ģimenes materiālo stāvokli. Vismazāko kritumu piedzīvojis iedzīvotāju vērtējums iespējām atrast labu darbu Latvijā," sacīja Lapsa.

 

Tostarp viņa atzīmēja, ka septembrī iedzīvotāji salīdzinoši kritiskāk nekā iepriekš vērtējuši kopējās situācijas attīstību valstī - tās vērtējuma indekss samazinājies par 13 punktiem. Pasliktinājies arī vērtējums ekonomikas izmaiņām un attīstības prognozēm, indeksiem samazinoties par attiecīgi sešiem un četriem punktiem, bet pašreizējās ekonomikas vērtējums piedzīvojis kritumu par trim punktiem.

 

Tāpat Lapsa minēja, lai gan kopumā vērtējums ģimenes materiālajam stāvoklim ir viduvējs, kopējais indekss samazinājies par četriem punktiem. Līdzīgu indeksa pasliktināšanos piedzīvojis arī valdības darba vērtējums. Savukārt, neskatoties uz to, ka iedzīvotāji lielākoties iespējas atrast labu darbu Latvijā vērtē slikti, septembrī šis indekss piedzīvojis vismazāko kritumu - par vienu punktu.

 

Pēc Lapsas teiktā, ņemot vērā asās diskusijas par veselības nozari, "DNB Latvijas barometra" otrajā daļā iedzīvotāji šoreiz lūgti izteikt viedokli par veselības aprūpes sistēmu, tostarp tās atbilstību iedzīvotāju vajadzībām, problēmām un pārmaiņām. Iedzīvotāji lūgti izteikt viedokli arī par reformām veselības nozarē, galvenajām Latvijas iedzīvotāju veselības problēmām un ārsta profesijas prestižu.

 

Plašāki pētījuma rezultāti tiks publiskoti ceturtdien, 22.oktobrī.

 

"DNB Latvijas barometrs" ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+



-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti