Kopā ar Latvijas karavīriem, mācību dalībnieku skaits pārsniegs 1000 cilvēku. Mācības norisināsies Lielvārdē un tajās tiks iesaistīti arī valdības ministri, pauda Bergmanis. "No ministru prezidentes puses ir ļoti liela izpratne par šī brīža situāciju. Tās ir svarīgas mācības - ir jāiestrādā, kad atskan [trauksme] daram tā un tā. Mācības būs tas piemērs, kad mēs darbosimies un mēģināsim izspēlēt dažādus piemērus. Valdībai būs jāmāca koordinēt šīs mācības," skaidroja aizsardzības ministrs.
Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Lielbritānija Baltijas valstīs plāno nodrošināt rotas izmēra militārā personāla klātbūtni, vienlaikus netiek apspriesta iespēja par pastāvīgu bāžu izvietošanu. Vēstniecība informē, ka militārā personāla nosūtīšana uz Baltiju notiks Transatlantisko spēju veicināšanas un apmācību inicaitīvas (Transatlantic Capability Enhancement and Training (TACET)) ietvaros, kurai Lielbritānija pievienosies.
TACER ir ASV un Vācijas kopīga iniciatīva, par kuras izveidošanu tika paziņots pēc NATO aizsardzības ministru sanāksmes šā gada jūnijā. Tās uzdevums ir koordinēt militārās aktivitātes un apmācības Baltijā un Polijā, piedaloties Baltijas Gaisa telpas patrulēšanā un regulārās apmācībās, kā arī piedāvājot savus militāros ekspertus.
Lai apliecinātu Lielbritānijas kā NATO dalībvalsts gatavību vajadzības gadījumā aizstāvēt sabiedrotos, Lielbritānija nodrošinās rotas izmēra militārā personāla regulāru klātbūtni Baltijā, informēja vēstniecība. Paredzēts, ka nosūtāmajās vienībās būs aptuveni 100 karavīru , taču par konkrētu vienību sastāvu, to izvietošanu un izvietošanas laiku vēl ir jāpanāk vienošanās.