Saeimas komisija rezolūcijā premjerei iebilst pret bēgļu integrācijas nodošanu NVA 0

Sestdiena, 10 okt 2015, 17:40 Versija drukāšanai

Saeimas komisija rezolūcijā premjerei iebilst pret bēgļu integrācijas nodošanu NVA
Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija nosūtījusi Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai ("Vienotība") rezolūciju, kurā iebilst pret bēgļu integrācijas koordinēšanas nodošanu Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA) un šādu priekšlikumu dēvē par kļūdu, aģentūru BNS informēja Saeimas Preses dienestā.


Deputāti rezolūcijā atzīmē, ka līdz šim veiktajam integrācijas darbam trūkst mērķtiecīgas koordinācijas un ilgtspējīgas plānošanas. Tāpēc patvēruma meklētāju integrācijas virsvadība un koordinācija ir jānoteic kā Ministru prezidenta vai Ministru prezidentam tieši pakļautas amatpersonas vai institūcijas atbildība.

 

"Iebilstam pret valdības diskusijās izskanējušo priekšlikumu patvēruma meklētāju integrācijas jautājumu koordināciju deleģēt Nodarbinātības valsts aģentūrai," uzskata parlamentārieši.

 

Komisija pauž, ka vēlas "skaļi un skaidri vēlreiz norādīt Ministru prezidentei patvēruma meklētāju jautājumā neatkārtot līdzšinējā integrācijas darba hroniskās kļūdas. Jautājums ir par patvēruma meklētāju jautājuma efektīvu pārraudzību un koordināciju".

 

"Vairāku gadu pieredze rāda, ka to nevar veikt kāda viena ministrija vai tās institūcija. Patvēruma meklētāju tāpat kā integrācijas jautājumi ir jāpārrauga Ministru prezidentei tieši pakļautai amatpersonai, kura jebkurai ministrijai var pateikt - būs tā un ne citādi," norāda komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis.

 

Rezolūcijā arī uzsvērts, ka patvēruma meklētāju uzņemšanas jautājumā īpaša uzmanība ir jāpievērš sadarbībai ar reliģiskajām kopienām, kuras izrādījušas motivāciju sniegt savu palīdzību. Tāpat bez kavēšanās jāsniedz informācija reliģiskajām organizācijām par patvēruma meklētāju uzņemšanas gaitu, nosacījumiem un sadarbības iespējām, teikts komisijas pieņemtajā dokumentā.

 

Šajā kontekstā Latkovskis uzsver, ka "ja mūs patiesi interesē palīdzība kara bēgļiem un sekmīga viņu iekļaušanās Latvijas dzīvē, tad jautājums par vēlmi uzņemt tieši vajātos kristiešus ir ļoti saprātīgs un taisnīgs".

 

Komisija rezolūcijā akcentē - sarunās par patvēruma meklētāju uzņemšanu ir jānorāda, ka Latvijā, ņemot vērā kultūrvēsturisko situāciju, iedzīvotāju sastāvu un starpkultūru saskarsmes pieredzi, salīdzinoši labvēlīgāki apstākļi ir vajāto kristiešu integrācijai sabiedrībā, taču nav pieļaujama jebkāda diskriminācija attiecībā pret citām grupām.

 

Rezolūcijā teikts, ka migrācijas un integrācijas jomā Latviju jau vistuvākajā laikā sagaida kritiski izaicinājumi, kuriem var būt gan pozitīvi, gan krasi negatīvi rezultāti, turklāt tie ir atkarīgi no mūsu gatavības reaģēt.

 

NVA ir labklājības ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku bezdarba samazināšanas un bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto jomā.

 

Jau ziņots, ka valdība pagājušajā nedēļā konceptuāli vienojās, ka bēgļu integrāciju Latvijā koordinēs Labklājības ministrija kopā ar NVA. Sēdes laikā izskanēja, ka to varētu darīt arī Sabiedrības integrācijas fonds. Savukārt par personu atlasi un pārvietošanu, patvēruma meklētāju uzņemšanu, izmitināšanu atbildīga būs Iekšlietu ministrija (IeM).

 

Ministru kabinets atbalstīja IeM sagatavoto indikatīvo rīcības plānu bēgļu uzņemšanai Latvijā, tam pašlaik provizoriskais

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti