Lai gan daudzas finanšu organizācijas deklarē gatavību atlīdzināt kibernozieguma radītus zaudējumus, nedaudz vairāk par pusi tiešsaistes pircēju visā pasaulē (56% respondentu) informēja, ka ir spējuši atgūt visu zaudēto naudu. Vēl 16% ir izdevies panākt daļēju kompensāciju, bet 28% vispār nav varējuši saņemt atpakaļ savu naudu.
Turklāt šādi finanšu zaudējumi var būt diezgan ievērojami - vidējā kibernoziedznieku nozagtā summa ir 218 USD (aptuveni 159 eiro), bet 18% aptaujāto informēja par summām, kas pārsniedz 1000 USD (aptuveni 733 eiro), informē "Kaspersky Lab".
Situāciju sarežģī tas, ka ne visi lietotāji pilnīgi apzinās kiberkrāpšanas bīstamību - aptuveni 6% respondentu visā pasaulē ir pārliecināti, ka ar naudas zādzību saistīti noziegumi internetā notiek reti un viņus neskars. Latvijā tā domā 14% respondentu. Tikai 22% lietotāju pasaulē un 40% Latvijā uzskata, ka viņi var kļūt par kiberuzbrukuma mērķi. Tomēr statistika liecina, ka 12 mēnešu laikā aptuveni 43% lietotāju vismaz reizi ir saskārušies ar finanšu kiberdraudiem. Latvijā ar šādiem draudiem ir sastapušies 39% interneta lietotāju.
"Pat ja esat pārliecināti, ka tiešsaistes krāpšanas gadījumā finanšu uzņēmums vai interneta veikals jums atlīdzinās zaudēto naudu, tomēr ir jābūt modriem. Ja nozagtais tiks pilnīgi atlīdzināts, kas saskaņā ar statistiku notiek nedaudz vairāk kā ceturtajā daļā gadījumu, zaudēto laiku un nervus jums neviens nevarēs atdot. Tāpēc ir tik svarīgi pievērst īpašu uzmanību konfidenciālas informācijas aizsardzībai, kas ietver arī jūsu finanšu datus," norāda "Kaspersky Lab" Mājas lietotāju produktu pārvaldības nodaļas vadītāja Jeļena Harčenko.