Latvijas arbūzu audzētājiem laika apstākļu dēļ šogad būs sliktāka raža nekā pērn 0

Sestdiena, 22 aug 2015, 15:07 Versija drukāšanai

Latvijas arbūzu audzētājiem laika apstākļu dēļ šogad būs sliktāka raža nekā pērn
Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ vasarā arbūzu ražas šogad Latvijā būs mazākas nekā iepriekšējā gadā, aģentūrai BNS atzina aptaujātie arbūzu audzētāji. Arbūzu audzētāja Tatjana Ābeltiņa no Gulbenes aģentūrai BNS teica, ka arbūzu ražas šogad Latvijā būs sliktākas nekā gadu iepriekš.


"Principā, jāsaka, ka ražas nav," teica Ābeltiņa, piebilstot, ka arbūzus nebija iespējams pasargāt no vēsajiem laika apstākļiem vasaras pirmajā pusē, kamdēļ liela daļa dēstu gāja bojā.

 

Pēc viņas teiktā, dēstu mušas kāpuru nodarīto bojājumu dēļ pavasarī saimniecībā gāja bojā apmēram 70% arbūzu dēstu, savukārt pēcāk no jauna iestādītajiem dēstiem kaitēja vēsie laika apstākļi, bet vēlāk, strauji iestājoties siltumam, puve.

 

Ābeltiņa arī piebilda, ka no 3000 saimniecībā iestādīto arbūzu stādu šogad ir aizmetušies 300, bet nav zināms, vai tie līdz septembra vidum nogatavosies, jo sinoptiķi turpmākajās nedēļās sola aukstas naktis.

 

Arī dārznieku entuziastu kluba "Tomāts" pārstāve Maija Liepa aģentūrai BNS pastāstīja, ka šogad arbūzu ražas Latvijā būs sliktas nekā gadu iepriekš. "Nekādas ražas nav. Man ir pieci arbūzi uz lauka, kas vēl ir dzīvi, pateicoties tam, ka tos nav apēduši maijvaboļu kāpuri. Man liekas, ka visur ir sliktas ražas, ne tikai man," sacīja Liepa, piebilstot, ka ražu šogad negatīvi ietekmēja vēsie un vējainie laika apstākļi jūnijā.

 

Vina norādīja, ka šogad arbūzu raža būs viena no sliktākajām pēdējos gados. "Ja pagājušajā gadā varēja uzskatīt, ka bija slikta [arbūzu] raža, tad šogad tā ir vēl sliktāka," sacīja Liepa, piebilstot, ka arī ķirbju un meloņu raža šogad Latvijā būs sliktāka nekā pērn.

 

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka sinoptiķu solītā gaisa temperatūras pazemināšanās naktīs varētu negatīvi ietekmēt arbūzu turpmāku nogatavošanos. "Tagad sola aukstās naktis. Pie mums, piemēram, ir +8 grādi [naktīs]. Tie [arbūzi], kas ir aizmetušies, tie noteikti nenogatavosies," atzina Liepa, piebilstot, ka vienīgi apmēros lielākie arbūzi nogatavosies.

 

Arī arbūzu audzētāja no Talsiem Valentīna Kuzņecova teica, ka šogad arbūzu ražas Latvijā ir sliktākas nekā pērn vēso laika apstākļu dēļ vasaras sākumā. "Visu 13 gadu laikā kopš es audzēju arbūzus, šis ir pirmais gads, kad ir tik slikta [arbūzu] raža," sacīja Kuzņecova, piebilstot, ka arī meloņu un ķirbju ražas šogad nav padevušās.

 

Kuzņecova piebilda, ka patlaban laika apstākļi arbūzu audzēšanai ir samērā labi, taču nav zināms, kādi tie būs turpmāk. Tāpat ir grūti prognozēt, kad arbūzus varēs novākt - tas ir atkarīgs laika apstākļiem rudenī.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka arī 2014.gadā vēsā jūnija dēļ arbūzu ražas Latvijā bija sliktākas nekā gadu iepriekš.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti