Lauksaimnieki iegādāsies iekrāsotu dīzeļdegvielu 0

Pirmdiena, 12 jan 2015, 08:32 Versija drukāšanai

Lauksaimnieki iegādāsies iekrāsotu dīzeļdegvielu
Kā viena no pēdējām valstīm ES Latvija beidzot pieņēma lēmumu no 1. jūlija lauksaimniekiem dot iespēju iegādāties iekrāsoto dīzeļdegvielu ar pazeminātu akcīzes nodokļa likmi. To paredzēts liet traktortehnikā un citās lauksaimniecības mašīnās zemes apstrādei un lauksaimniecības produktu ražošanai. Citām vajadzībām izmantot iekrāsoto degvielu nedrīkstēs. Lielākā daļa lauksaimnieku jaunos likuma grozījumus uztver atzinīgi, tomēr izskan arī norādes uz vairākām nepilnībām.


Zemnieku saeima šo valdības lēmumu nosauca par neuzticēšanos lauksaimniekiem. Iepriekš noteiktā kārtība, kad lauksaimnieki varēja izmantot noteiktu daudzumu bezakcīzes dīzeļdegvielas, apmierināja gan zemniekus, gan degvielas uzpildes stacijas. Savukārt jauna kārtība nozīmēs papildu izmaksas gan lauksaimniekiem, gan degvielas tirgotājiem.

 

Zemkopības ministrija savukārt uzsver likuma grozījumu priekšrocības. Saskaņā ar jauno kārtību turpmāk lauksaimnieki saņems būtiski vairāk dīzeļdegvielas ar pazeminātu akcīzes nodokļa likmi nekā līdz šim. Piemēram, augkopības nozarē lauksaimnieki saņems 100 l/ha dīzeļdegvielas ar pazeminātu likmi, lopkopības nozare – 130 l/ha. Lai dīzeļdegviela tiktu izmantota tikai traktortehnikā un lauksaimniecības pašgājējmašīnās lauksaimniecības produkcijas ražošanai, dīzeļdegviela būs iekrāsota.

 

«Ja 2015. gadā saglabātu veco kārtību un līdz šim pamatbudžetā atvēlēto summu 28 miljoni eiro, tad nākamajā gadā visi lauksaimnieki neatkarīgi no darbības nozares saņemtu tikai apmēram 73 litrus par hektāru, kas ir nepietiekami gan lopkopībai, gan dārzeņkopībai, gan citās lauksaimniecības nozarēs. Pateicoties jaunajām izmaiņām, sākot ar 2015. gadu, augkopības nozare saņems par 27 litriem uz hektāru, bet lopkopības nozare pat par 57 litriem uz hektāru dīzeļdegvielas vairāk, salīdzinot ar līdzšinējo kārtību,» skaidroja Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Armands Krauze.

 

Viņš norāda, ka šāds atbalsts ir ļoti nozīmīgs lauksaimniecībai, ņemot vērā Krievijas embargo ietekmi, bet īpaši nozīmīgs tas būs piena ražotājiem. Turpmāk lauksaimnieki varēs ilgtermiņā plānot savus izdevumus un būt pārliecināti, ka saņems lauksaimniecībai paredzēto dīzeļdegvielu pilnā apjomā bez jebkādiem samazinājumiem.

 

0
Autors:Grani.lv
Foto:youtube.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti