Latvijas lauksaimnieki ar Baltijas kolēģiem pārrunās piena sektora problēmas 0

Pirmdiena, 27 jūl 2015, 12:57 Versija drukāšanai

Latvijas lauksaimnieki ar Baltijas kolēģiem pārrunās piena sektora problēmas
Latvijas lauksaimnieki pirmdien Igaunijā plāno tikties ar Baltijas kolēģiem, lai pārrunātu piena sektora jautājumus, aģentūrai BNS pastāstīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs. Viņš sacīja, ka Latvijas lauksaimnieki pirmdien arī plano sūtīt vēstuli Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības komisāram Filam Hoganam, kurā izklāstīs piena sektora problēmas un lūgs finansiālu palīdzību.


Tajā paredzēts informēt par to, ka piena iepirkuma cenas patlaban, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir kritušās par 26-27%, kā arī lūgt finansiālu atbalstu.

 

"Mēs [vēstulē] norādām skaitļus, cik dramatiski ir kritusies piena iepirkuma cena un, ka tas noticis embargo rezultātā, nevis tāpēc, ka zemnieki pēkšņi sliktāk slauktu pienu vai barotu govis," sacīja Treibergs, piebilstot, ka līdzīgu vēstuli komisāram ir nosūtījusi Zemkopības ministrija.

 

Vēstuli veidojušas lauksaimnieku asociācijas - LOSP, "Zemnieku saiema", Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Zemnieku federācija, Lauksaimnieku apvienība un tajā pārstāvēta Latvija piena lopkopības nozare kopumā.

 

Viņš arī minēja, ka 31.jūlijā Latvijas lauksaimnieki tiksies arī ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu iespējas rast atbalstu piena sektoram. "Mēs iesim arī pie prezidenta un runāsim par šo pašu jautājumu, kā prezidents var iesaistīties, jo situācija ir diezgan bēdīga," sacīja LOSP vadītājs. Latvijas lauksaimnieki apsverot rīkot protestus, ja situācija nozarē neuzlabosies.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs augusta otrajā pusē plāno tikties ar ES lauksaimniecības komisāru, lai runātu par iespējamo atbalstu Latvijas piena sektoram.

 

Ministrs aģentūrai BNS teica, ka tikšanās laikā plānots runāt par finansiālu atbalstu Latvijas piena nozarei, taču pagaidām esot grūti prognozēt, kāda būs komisāra atbilde. "Mēs esam aizsūtījuši vairākas vēstules [Eiropas Komisijai], esam snieguši atbildes uz viņu sagatavotajiem jautājumiem. Tā kā zināms priekšdarbs ir veikts, redzēsim, ko komisārs būs izdomājis pa šo laiku," sacīja Dūklavs.

 

Tāpat vēstīts, ka piena iepirkumu cenas turpina kristies un lauksaimnieki atzinuši, ka būs nepieciešams papildus atbalsts no ES vai valsts, ja situācija turpinās pasliktināties.

 

LOSP ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 60 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 14 tūkstoši ražojošo lauksaimnieku.

0
Autors:BNS
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti