Latvijas lauksaimnieki ar Baltijas kolēģiem pārrunās piena sektora problēmas 0

Pirmdiena, 27 jūl 2015, 12:57 Versija drukāšanai

Latvijas lauksaimnieki ar Baltijas kolēģiem pārrunās piena sektora problēmas
Latvijas lauksaimnieki pirmdien Igaunijā plāno tikties ar Baltijas kolēģiem, lai pārrunātu piena sektora jautājumus, aģentūrai BNS pastāstīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs. Viņš sacīja, ka Latvijas lauksaimnieki pirmdien arī plano sūtīt vēstuli Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības komisāram Filam Hoganam, kurā izklāstīs piena sektora problēmas un lūgs finansiālu palīdzību.


Tajā paredzēts informēt par to, ka piena iepirkuma cenas patlaban, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir kritušās par 26-27%, kā arī lūgt finansiālu atbalstu.

 

"Mēs [vēstulē] norādām skaitļus, cik dramatiski ir kritusies piena iepirkuma cena un, ka tas noticis embargo rezultātā, nevis tāpēc, ka zemnieki pēkšņi sliktāk slauktu pienu vai barotu govis," sacīja Treibergs, piebilstot, ka līdzīgu vēstuli komisāram ir nosūtījusi Zemkopības ministrija.

 

Vēstuli veidojušas lauksaimnieku asociācijas - LOSP, "Zemnieku saiema", Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Zemnieku federācija, Lauksaimnieku apvienība un tajā pārstāvēta Latvija piena lopkopības nozare kopumā.

 

Viņš arī minēja, ka 31.jūlijā Latvijas lauksaimnieki tiksies arī ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu iespējas rast atbalstu piena sektoram. "Mēs iesim arī pie prezidenta un runāsim par šo pašu jautājumu, kā prezidents var iesaistīties, jo situācija ir diezgan bēdīga," sacīja LOSP vadītājs. Latvijas lauksaimnieki apsverot rīkot protestus, ja situācija nozarē neuzlabosies.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka zemkopības ministrs Jānis Dūklavs augusta otrajā pusē plāno tikties ar ES lauksaimniecības komisāru, lai runātu par iespējamo atbalstu Latvijas piena sektoram.

 

Ministrs aģentūrai BNS teica, ka tikšanās laikā plānots runāt par finansiālu atbalstu Latvijas piena nozarei, taču pagaidām esot grūti prognozēt, kāda būs komisāra atbilde. "Mēs esam aizsūtījuši vairākas vēstules [Eiropas Komisijai], esam snieguši atbildes uz viņu sagatavotajiem jautājumiem. Tā kā zināms priekšdarbs ir veikts, redzēsim, ko komisārs būs izdomājis pa šo laiku," sacīja Dūklavs.

 

Tāpat vēstīts, ka piena iepirkumu cenas turpina kristies un lauksaimnieki atzinuši, ka būs nepieciešams papildus atbalsts no ES vai valsts, ja situācija turpinās pasliktināties.

 

LOSP ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 60 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 14 tūkstoši ražojošo lauksaimnieku.

0
Autors:BNS
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī 1
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti