"Valsts kontrole negribētu komentēt šo politisko lēmumu kā tādu [bēgļu uzņemšanu]. Bažas ir par to, kā šīs personas tiks integrētas. Revīzijā runājām, ka ar līdzšinējiem bēgļiem, ko Latvija ir uzņēmusi, pārsvarā nodarbojas nevalstiskās organizācijas," viņa teica.
Jau februārī valdība tikusi aicināta veidot vienotu darba grupu, kas izstrādātu rīcībpolitiku un domāt par to, kā šos bēgļus veiksmīgi integrēt. Šādu darba grupu tagad iecerēts izveidot augustā.
"Ir atsevišķi politikas plānošanas dokumenti, kur ir uzskaitītas institūcijas, kuras varētu iesaistīties, kuras ir atbildīgas, bet, kas tieši ir jādara katrai institūcijai, kādas rīcības jāveic, kādi rezultāti jāsasniedz, tādu mēs revīzijas laikā neredzējām," par pārbaudes rezultātiem stāstīja Krūmiņa.
Jau ziņots, ka premjere Laimdota Straujuma otrdien parakstījusi rezolūciju, ar kuru Valsts kancelejai sadarbībā ar Iekšlietu ministriju uzdots izveidot augsta līmeņa starpinstitucionālu darba grupu. Darba grupas uzdevums būs izstrādāt tiesisko un praktisko sistēmu 250 bēgļu uzņemšanai no Itālijas un Grieķijas, par ko lemts ES iekšlietu un tieslietu ministru sanāksmē.
Darba grupa izveidos Latvijas apstākļiem vispiemērotāko sistēmu šo personu integrācijai sabiedrībā, pagaidu mītnes vietai, nodarbinātībai, veselības aizsardzībai un citiem jautājumiem.
Paredzēts, ka darba grupā tiks iesaistīta iekšlietu, kultūras, labklājības, izglītības un zinātnes, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, paredzot iespēju pieaicināt ekspertus no citām ministrijām. Darba grupa varētu tikt izveidota līdz šā gada augusta vidum.