Pēc aptaujas datiem, pieci populārākie festivālu galamērķi ir "LMT Summer Sound", "Positivus", "Laba daba", Piena svētki un Senās mūzikas festivāls.
No tiem, kas šovasar plāno doties uz kādu festivālu, lielākā daļa jeb 27% priekšroku dos "LMT Summer Sound", 22% iecerējuši doties uz "Positivus", 16% izvēlējušies festivālu "Laba daba", 14% plāno atpūsties Piena svētkos, bet uz Senās mūzikas festivālu dosies 12% aptaujāto. Iecienīti ir arī tādi festivāli kā "Saulkrasti Jazz", kuru plāno apmeklēt 11% respondentu, un "Rīgas Ritmi" - 9%.
Iedzīvotāju mūzikas festivālu izvēli pārsvarā nosaka tajā pārstāvētais mūzikas žanrs (60%), izpildītāji (53%), kā arī pasākuma apmeklējumam nepieciešamās izmaksas (50%). Mazāk svarīgi aspekti ir festivāla atmosfēra un noskaņa (44%), draugu un paziņu ieteikumi (23%), kā arī papildu aktivitātes un izklaides iespējas pasākumā (21%).
Lielākā daļa jeb 40% aptaujāto iedzīvotāju, kas šovasar plāno apmeklēt festivālus,ir vecumā no 40 līdz 55 gadiem, 39% ir 18-29 gadus veci, bet 21% – 30-39 gadus veci. Savukārt no tiem, kuri šovasar neplāno apmeklēt festivālus, 27% ir vecumā no 18 līdz 29 gadiem, 30% - vecumā no 30 līdz 39 gadiem un 43% - vecumā no 40 līdz 45 gadiem.
Būtiskākie iemesli, kādēļ iedzīvotāji neplāno apmeklēt mūzikas festivālus, ir finansiāli apsvērumi (36%) un nepatika pret šādiem pasākumiem un to atmosfēru (30%). Daudz retāk iedzīvotāji minējuši, ka nedodas uz festivāliem, jo viņus neapmierina festivālā piedāvātā mūzika (8%), festivālā nav pārstāvēts viņu iecienītais mūzikas žanrs (6%) vai ģimenes apstākļu dēļ (4%). Vien 3% norādījuši, ka priekšroku dod citiem izklaides veidiem, bet 2% minējuši laika trūkumu. Savukārt 1% iedzīvotāju par iemeslu norādījuši savas dzīvesvietas atrašanos pārāk tālu no festivālu norises vietas un nepatiku pret masu pasākumiem kopumā.
Interneta aptauja veikta jūnijā, un tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.
Pētījumu "LaIPA Mūzikas patēriņa indekss" ik ceturksni veido Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība, sadarbībā ar pētījumu kompāniju TNS aptaujājot ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Tajā tiek pētīts Latvijas iedzīvotāju mūzikas patēriņš, iedzīvotāju attieksme pret mūzikas izmantošanas tiesiskajiem aspektiem un mūzikas ietekme uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Pētījuma jautājumi ir sadalīti divās daļās – regulārie jautājumi, kas attiecas uz iedzīvotāju mūzikas patēriņu un viedokli par mūzikas radītāju tiesību ievērošanu, un mainīgā jautājumu daļa, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības attieksmi pret aktuālajiem notikumiem mūzikas nozarē.